Zapaśnicy Orła Namysłów ze złotem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych

Rywalizacja w zapasach w stylu wolnym w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych – „PODLASKIE 2022” odbywała się Suwałkach w dniach od 6 do 8 maja. Klub z Namysłowa po raz trzeci z rzędu zwyciężają w klasyfikacji końcowej.

Na matach po bardzo trudnych ogólnopolskich eliminacjach ujrzeliśmy najlepszych zapaśników z roczników 2005-2007 z 64 polskich klubów, którym udało się zakwalifikować swoich podopiecznych do tej ważnej imprezy. Zawodnicy rywalizowali o tytuł Mistrza Polski Juniorów młodszych do lat 17. Zawody były również jedną z głównych eliminacji do zbliżających się mistrzostw Europy i świata tej grupy wiekowej. Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. LKS Orzeł Namysłów oraz woj. opolskie w młodzieżowej olimpiadzie reprezentowało 10 zawodników oraz sędziowie w osobach Bartosza Dorociaka i Oleksandra Gilina.

Namysłowscy zawodnicy pod opieką szkoleniową trenera Dariusza Stępnia pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając pięć indywidualnych medali oraz trzy piąte lokaty. Ale trzeba przyznać, że mogło być jeszcze zdecydowanie lepiej. Wyniki te jednak pozwoliły na pewne zwycięstwo z dużą przewagą punktową w klasyfikacji drużynowej turnieju przed zespołami z Kraśnika i Białegostoku. Dodatkowo wart odnotowania jest fakt, że jest to powtórka sukcesu klubowego z roku 2021 i 2020, gdzie również Orzeł zajmował pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej OOM stylu wolnego.

Podczas pojedynków zawodnicy z Namysłowa wykazali się wielkim charakterem oraz wysoką klasą sportową i po ciężkiej rywalizacji zdobyli oprócz dobrych wyników kolejne spore doświadczenie.
Po złoty medal i tytuł mistrza Polski w kat. wagowej do 55 kg sięgnął Adrian Sikora. Młody zapaśnik ma na swoim koncie wiele znaczących sukcesów krajowych i międzynarodowych oraz już trzy tytuły mistrza kraju młodzików (2018, 2019, 2020) oraz złoto z poprzedniej OOM. Adrian dzięki wygranej praktycznie zapewnił już sobie udział w Mistrzostwach Europy U-17 w barwach narodowych reprezentacji Polski.
Srebrny krążek w kat. wag. do 48 kg wywalczył Oskar Niedźwiecki, powtarzając swoje osiągniecie z 2021 roku, gdzie startował w OOM w limicie do 45 kg.

Rewelacyjnie w turnieju pokazali się Patryk Bratosiewicz oraz debiutujący w OOM Gracjan Matyjasek, którzy startowali w kat. wag. do 65 kg. Obaj namysłowianie znaleźli się na podium, Patryk na drugim miejscu, natomiast zaledwie 15-letni Gracjan uplasował się na trzeciej pozycji. Jest to jak dotychczas ich największy sukces w karierze.

Po ostatni medal dla Orła podczas podlaskich zawodów postarał się Piotr Balcerzak, który wywalczył brąz w kat. wag. do 60 kg. Jest to już jego drugi medal z OOM, poprzedni, także brązowy, zdobył w wadze do 48 kg w 2020 roku.

Dobre walki stoczyli również zajmując wysokie piąte lokaty debiutanci Przemysław Asztemborski w kat. wag. do 45 kg i Maksymilian Marcinkiewicz w limicie do 48 kg, a także 17-letni Petro Pidtykanov w kat. wag. do 92 kg.

Na siódmym miejscu rywalizację zakończył brązowy medalista poprzedniej OOM Maksymilian Niedźwiecki (45 kg), a na dwudziestym także debiutujący w zawodach takiej rangi Adrian Paszkowski (60 kg). Dodatkowo Orzeł dopisał do swojego klubowego konta 52 pkt. Ministerialnego Systemu Sportu Młodzieżowego.

fot. Orzeł Namysłów (facebook)

SportOpolski.pl