ENDURO: Hawi Racing Team zdobywa punkty mistrzowskie i pucharowe

W Kwidzynie odbyła się  3 i 4 runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w enduro. W dwudniowej rywalizacji udział wzięło 163 zawodników, wśród których nie zabrakło reprezentantów opolskiego HAWI Racing Team. Rajdowa trasa składała się z testu cross przebiegającego po torze motocrossowym i testu enduro, wytyczonego na pobliskim obszarze, oraz odcinka dojazdowego.

W mistrzowskiej klasie E1 Patryk Kuleszo zajął drugie miejsce za niezwykle szybkim Damianem Musiałem (KTM NOVI Korona Kielce). Z kolei Wojciech Latała stoczył pasjonujący pojedynek o trzecią lokatę z Kamilem Narowskim (CKM Cieszyn) i tym razem musiał uznać wyższość swojego rywala. Przemysław Liszka, dla którego były to drugie zawody enduro, ulokował się na 12. pozycji.

Świetny wynik zanotował Igor Gromek, który w klasie Junior 85 zajął miejsce na drugim stopniu podium. Zwyciężył Maciej Brzezicki (KKM Kwidzyn), a trzecia lokata przypadła Hubertowi Romańcowi (KKM WENA Kielce). W klasie Junior skuteczną jazdę zaprezentował Jakub Kowalski, co zaowocowało miejscem na najniższym stopniu podium. Wygrał Dawid Babicz (KS Rega MX Team Robczyce) przed Tymoteuszem Bachledą Szeligą (BKM Bielsko-Biała).

Zbigniew Lech w klasie Masters otarł się o podium zajmując 4 miejsce, zaś Krzysztof Szczypka był 15. Triumfował Jeremiasz Mandecki (KKM Kwidzyn) przed Wojciechem Renczem (AP Głogów) i Pawłem Szymańskim (Mrągowskie Stowarzyszenie Młodzieży).

Wyniki uzyskane przez motocyklistów HAWI Racing Team przyczyniły się do wywalczenia drugiego miejsca w klasyfikacji klubowej i trzeciego w klasyfikacji zespołów sponsorskich. W pucharowej klasie E1 Grzegorz Bogulak zajął 5 pozycję.

Kolejne rundy zostaną rozegrane 28 i 29 maja w Dębskiej Woli koło Kielc.

Źródło i fot. Hawi Racing Team (facebook)

SportOpolski.pl