Start > Futsal > Puchar Starosty wręczony
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Futsal: Puchar Starosty wręczony
2012-09-10 21:55 Redakcja
Zwycięstwem opolskiej Castoramy zakończył się rozegrany w ostatnią niedzielę w hali komprachcickiego OSiRu międzynarodowy turniej futsalu O Puchar Starosty Opolskiego "Berland Futsal Cup 2012". Zespół w którego szeregach wystąpili tacy zawodnicy jak Marek Tracz, Tomasz Wróblewski czy choćby Dariusz Lubczyński nie znalazł pogromcy i z kompletem 5 zwycięstw uplasował się na najwyższym stopniu podium.

Tuż za plecami triumfatora znalazła się występująca na co dzień na zapleczu ekstraklasy naszych południowych sąsiadów drużyna AC Gamaspol Jesenik. Czesi, pokazując momentami bardzo wyrafinowany i efektowny futsal ulegli jedynie późniejszemu mistrzowi zwyciężając w pozostałych 4 potyczkach.

Trzecie miejsce zajęli gospodarze - GKS Berland Komprachcice. Dwie, nieznaczne porażki ze sklasyfikowanymi ostatecznie wyżej Castoramą (1-2) oraz Gamaspolem (1-2) oraz zwycięstwo w korespondencyjnym, derbowym pojedynku z KS Futsal Team Brzeg (3-1) dało ekipie prowadzonej przez Jakuba Lubasa dobre 3 miejsce.

Tuż za podium uplasowała się drużyna z Brzegu zwyciężając dwukrotnie i doznając czterech porażek. Oddać w tym miejscu należy, że brzeżanie wystąpili w turnieju w nie najsilniejszym składzie osłabieni choćby brakiem typowanego na lidera zespołu w drugoligowym sezonie Mateusza Miki.

Piąte miejsce zajął środowiskowy team z Opola - Desperados, natomiast pomimo ambitnej postawy i pozytywnych recenzji stawkę finalnie zamknęli zawodnicy ekipy kPr Nysa.

Najlepszym strzelcem turnieju z 7 bramkami został Jan Vavrac (AC Gamaspol Jesenik).

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Patrika Plhaka (Plhak), również z czeskiego Gamaspolu.

Najlepszym wśród bramkarzy był Karol Skowronek (Castorama Opole).

Skład zwycięzców: Skowronek - Grodzki, Wilk, Wedler, Tracz, Wróblewski, Lubczyński, Krężlewski, Zboch, Chojak, Sobotta.

Składy opolskich drugoligowców:
KS Futsal Team Brzeg: Raczkowski, Worożański - Kucharski, Zagórski, Todić, Rabanda, Nesterów, Łobodziec.

GKS Berland Komprachcice: Sułkowski, Babiak - Jurkiewicz, Rzepa, Wochna, Artemiuk, Starnawski, Zyla, Heinze, Skrzypczyk, Morski-Żmij, Kuś. Trener: Jakub Lubas.