to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Koszykówka: Stal nadal wygrywa
2014-01-26 18:45 Redakcja
Koszykarki Stali Brzeg odniosły dwunaste z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach II ligi grupy zachodniej. Brzeżanki mimo wczesnej pory oraz mroźnej aury na hali pokonały na wyjeździe Wichoś Jelenia Góra 98:66. Swoje debiutanckie punkty w lidze zdobyła Paulina Tudaj.

Nietypowa pora rozgrywanego meczu oraz mroźna aura na hali spowodowała, że to jeleniogórzanki rozpoczęły mecz od wysokiego C prowadząc 5:0. Stalówki na szczęście szybko odpowiedziały za sprawą Oli Teklińskiej oraz Agaty Majki. Pierwsza z nich celnie trafiła za trzy, druga z kolei rządziła pod koszem. Przewinieniem technicznym ukarany został szkoleniowiec gospodyń Rafał Sroka, która podważył decyzję sędziego. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Stali różnicą 15 oczek.

W drugiej brzeżanki nieco spuściły z tonu. Od prowadzenia 40:21 to gospodynie odrobiły część strat zdobywając 11 punktów z rzędu. Na boisku pojawiła się wówczas kadetka Natalia Bucyk, ale nie zdołała trafić do kosza. Ta kwarta zakończyła się też wygranę podopiecznych trenera Sroki 21:17.

Po przerwie Stalówki nie pozostawiły złudzeń zasypując rywalki celnymi "trójkami". Do kosza trafiały zza linii 6,75 m. Natalia Tajerle, Ola Teklińska oraz Martyna Mićków. Brzeżanki zagrały również lepiej w obronie co w konsekwencji dało im zwycięstwo w kwarcie trzeciej 25:8.

W ostatniej części meczu na boisku pojawiały się kolejno najmłodsze koszykarki w kadrze Stali Brzeg i zaczęły także zdobywać punkty. Najpierw świetnie zagrała Ola Błasiak, która zdobyła cztery punkty, m.in. po kapitalnej asyście Natalii Tajerle. Później debiutanckie trafienie w lidze zaliczyła Paulina Tudaj, która trafiła za trzy punkty! Na koniec swoje cztery oczka dołożyła Natalia Bucyk, która na boisku pojawiła się też już w 2 kwarcie. Brzeżankom niestety nie udało się zdobyć setnego punktu do którego dążyły i nie pomógł w tym nawet czas wzięty przez trenera Dariusza Konstańciuka.

Stal Brzeg ostatecznie zasłużenie zwyciężyła w Jeleniej Górze z Wichosiem 98:66 odnosząc dwunaste zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach II ligi grupy zachodniej, umacniając się tym samym na fotelu lidera. Przed koszykarkami Stali Brzeg teraz trzy tygodnie przerwy w meczach ligowych, a najbliższy mecz rozegrany zostanie dopiero 15 lutego w Poznaniu z MUKS-em.

Wichoś Jelenia Góra - Stal Brzeg   66:98     (16:31, 21:17, 8:25, 21:25)

Stal: Agata Majka 27, Justyna Daniel 22, Ola Teklińska 19 (3x3), Natalia Tajerle 12 (2x3), Martyna Mićków 7 (2x3), Ola Błasiak 4 , Natalia Bucyk 4, Paulina Tudaj 3 (1x3), Katarzyna Iwanicka, Agata Księżopolska.

źródło: stal-brzeg.pl