Start > Koszykówka > Pewne zwycięstwo Stali
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Koszykówka: Pewne zwycięstwo Stali
2013-12-16 22:00 Redakcja
Koszykarki Stali Brzeg pewnie i zasłużenie pokonały Maximusa Kąty Wrocławskie w meczu IX kolejki II ligi koszykarek grupy zachodniej. Brzeżanki od pocżątku meczu budowały przewagę powiększając ją z każdą minutą. Bardzo udanie zaprezentowały się dwie debiutantki w brzeskim zespole.

Stalówki przystąpiły do meczu z teoretycznie słabszym rywalem z pełną motywacją i koncentracją. Widać było, że brzeżanki nie chcą ani na moment zlekceważyć drużyny przeciwnej. Już po pierwszych 10 minutach gry zbudowały 22-punktową przewagę. W roli głównej wystąpiła już tradycyjnie w tym sezonie Ola Teklińska, która gra fenomenalnie mimo, iż w tym tygodniu nie trenowała z drużyną.

Grą Stali dyrygowały na zmianę etatowa rozgrywająca Martyna Mićków oraz Agata Księżopolska, która powraca po kontuzji do formy. Szybkie kontrataki wykańczała Justyna Daniel. Kapitan Stali uzbierała w całym spotkaniu 17 oczek, popisując się trzema celnymi trójkami. W sumie brzeżanki zaimponowały w tym elemencie gry, trafiając w całym meczu aż 11 razy zza linii 6,75m. Po 20 minutach gry Stal prowadziła już 53:14.

Po przerwie na boisku rewelacyjnie spisywały się nasze wysokie koszykarki. Ewelina Buszta była niezwykle skuteczna również z dystansu trafiając trzy razy za trzy punkty! Bardzo dobrze zagrała Katarzyna Iwanicka, dla której nie było straconych piłek i nawet, gdy przejmowały ją rywalki "Gucia" potrafiła odzyskać i trafiać do kosza np. w akcjach dwa plus jeden.

Na boisku po raz pierwszy w karierze w rozgrywkach ligowych pojawiła się Paulina Tudaj, która zaprezentowała się bardzo ambitnie. Nasza nowa koszykarka stwierdziła po meczu na konferencji prasowej, że trema trzymała ją jeszcze po meczu, ale na boisku tego zupełnie nie było widać. "Tudi" zagrała z ogromnym zaangażowaniem i bliska była nawet zdobycia punktów, popisała się za to dwoma asystami.

Nieco więcej szczęścia miała kolejna debiutantka w brzeskim zespole Justyna Podgórska. "Bambus" w swoim debiucie zdobyła punkty i to od razu rzutem za trzy! Obie dziewczyny zatem przy sporych brawach publiczności świetnie wkomponowały się w zespół. To jednak nie koniec "trójkowych" dokonań brzeskiej Stali. Za trzy trafiła również Żaneta Sobota, która udowodniła, że w koszykówkę grać potrafi znakomicie. "Żaba" zagrała niezwykle odważnie, a był to jej dopiero pierwszy mecz ligowy w tym sezonie w barwach Stali Brzeg.

Takie mecze cieszą, gdy grają wszystkie zawodniczki. Każda walczy i przez to ma wkład w zwycięstwo drużyny. W trzeciej kwarcie brzeżanki jeszcze powiększyły przewagę, czwarta z kolei była już wyrównana minimalnie na korzyść gości. Ostatecznie Stal Brzeg pokonała Maximus Kąty Wrocławskie 86:42 zwyciężając po raz piąty z rzędu w rozgrywkach II ligi koszykarek.

Za tydzień 21 grudnia brzeżanki zagrają u siebie z AZS-em Gorzów Wlkp. z którym w pierwszej kolejce tego sezonu Stal przegrała. Czas na rewanż. Już dziś wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to arcyważne i arcyciekawe widowisko dla układu ligowej tabeli. Początek meczu w sobotę 21 grudnia o godzinie 18.

Dariusz Konstańciuk: - Przestrzegałem dziewczyny przed tym meczem, aby były skoncentrowane. Nie był to zespół pokroju Gorzowa Wlkp., ale musieliśmy przećwiczyć pewne elementy taktyczne. Pełna koncentracja pierwszej piątki pozwoliła, że zagrały wszystkie dziewczyny. Cieszą mnie kolejne debiuty młodych dziewcząt, szkoda tylko, że Paulina nie rzuciła punktów. Czeka nas teraz ciężki mecz z Gorzowem Wlkp. Pierwszy mecz przegraliśmy dlatego będzie okazja do rewanżu.

Paulina Tudaj: - Cieszę się, że otrzymałam szanse od trenera i mogła zadebiutować w lidze. Mecz oceniam pozytywnie, bo udało nam się wysoko wygrać i oby ta passa nadal trwała. Tremę czuję do teraz, na szczęście dziewczyny z drużyny przyjęły mnie miło i sporo pomagały więc ten stres był mniejszy.

Stal Brzeg - Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie   86:42   (28:6, 25:8, 16:9, 17:19)

Stal: Ola Teklińska 19, Justyna Daniel 17, Ewelina Buszta 15, Kasia Iwanicka 9, Agata Majka 5, Agata Księżopolska 5, Żaneta Sobota 5, Martyna Mićków 5, Karolina Kozera 3, Justyna Podgórska 3, Paulina Tudaj.

źródło: stal-brzeg.pl