to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Koszykówka: Stal Brzeg wygrywa
2013-12-10 07:10 Redakcja

Koszykarki Stali Brzeg wygrały czwarty mecz z rzędu w rozgrywkach II ligi grupy zachodniej. Brzeżanki zasłużenie zwyciężyły w Lesznie z tamtejszą Tęczą mimo, że mecz ten nie należał do łatwych i przyjemnych. Nasze zawodniczki pokazały jednak swój stalowy charakter.

Podopieczne trenera Dariusza Konstańciuka świetnie weszły w mecz. Po kilku minutach gry prowadziły już w Lesznie 8:0. W pierwszej piątce wyszły Martyna Mićków, Ola Teklińska, Justyna Daniel, Agata Majka oraz Kasia Iwanicka. Skuteczne od początku były Ola Teklińska oraz Martyna Mićków. Szybko wypracowana przewaga utrzymywała się przez pierwszą część meczu.

W drugiej odsłonie gra się wyrównała. Gospodynie zaczęły grać agresywniej, a sędziowie na taką grę pozwalili. Nasze koszykarki mimo wszystko starały się grać swój basket i po 20 minutach gry zwiększyły prowadzenie do 14 oczek przewagi.

W drugiej połowie Stal prowadziła już różnicą 20 punktów, jednak szybko potrafiły stracić sześć oczek z rzędu i przewaga topniała. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem remisowym po 13.

W ostatniej odsłonie na boisku pojawiła się Agata Księżopolska, która dała odetchnąć Martynie Mićków. Gra Stali Brzeg wciąż się nie zmieniała, a pryw w zdobywaniu punktów wiodła Agata Majka. To kolejny dla niej mecz, w którym gra koncertowo końcówkę spotkania. Na boisku zameldowała się również Lena Strojny, która zdąrzyła popisać się świetnym zagraniem do Oli Teklińskiej.

Nasze zawodniczki pozostawiły sporo zdrowia w mroźnej leszczyńskiej hali Trapez. Zarówno Ola Teklińska jak i Agata Majka ucierpiały w heroicznej walce o piłkę, na szczęście oprócz kilku siniaków naszym koszykarkom nic poważniejszego się nie stało. Stal Brzeg zasłużenie zwyciężyła z Tęczą Leszno 69:51 notując tym samym czwarte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach II ligi grupy zachodniej.

Za tydzień w niedzielę 15 grudnia brzeżanki zagrają przed własną publicznością z Maximusem Kąty Wrocławskie.

TĘCZA LESZNO - STAL BRZEG   51:69   (11:20, 11:16, 13:13, 16:20)

Stal: Agata Majka 24, Martyna Mićków 14, Ola Teklińska 13, Karolina Kozera 8, Justyna Daniel 6, Ewelina Buszta 4, Katarzyna Iwanicka, Agata Księżopolska, Marlena Strojny.

źródło: stal-brzeg.pl