Start > Pozostałe > Opolscy szermierze na podium
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Pozostałe: Opolscy szermierze na podium
2009-01-26 17:30 HM

SZERMIERKA. Dwa razy na podium stawali szermierze UKS Start Opole w sobotę w Krakowie.

Starsi zawodnicy rywalizowali w IV turnieju Pucharu Polski Juniorów Młodszych, a młodsi walczyli w VI Międzynarodowym Turnieju o Trofeum Smoka  Wawelskiego.

Wśród starszych po raz pierwszy na podium w Pucharze Polski stanął Grzegorz Guenther, który zajął trzecie miejsce. Grzegorz wygrał komplet walk grupowych, a następnie wyeliminował w pojedynkach pucharowych Konstantego Khadhynowa (UKS 46 Łódź) 15-14, Arkadiusza Jędrzejewskiego (AZS AWF Katowice) 15-6 i Michała Mężyka (Górnik Radlin) 15-12. W półfinale uległ Szczepanowi Budkowi (KKS Kraków) 13-15. Turniej wygrał Tomasz Szczepanowski (Punta Warszawa).

Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca: Piotr Punt 21, Oskar Miller 35, Jacek Malisz 36, Marcin Michalak 40, Jakub Kowalcze 47, Janusz Ziobrowski 48. Jednak dla części z nich start zakończył się mimo to sukcesem, bowiem zajęte miejsca dały im punkty pozwalające na awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w którym wystartuje najlepszych 48 zawodników z listy Pucharu Polski. Z podsumowania listy pucharowej wynika, że województwo opolskie będzie reprezentowane na OOM przez piciu szermierzy: Guenthera, który jest czwarty na liście, a ponadto Kowalczego (22 miejsce), Punta (34), Malisza (39) i Michalaka (43).

W ślady starszych kolegów poszli młodsi szermierze. W stawce aż 100 zawodników, wystąpiła szóstka 12-latków z Opola. Rewelacyjnie zaprezentował się Błażej Szymański, który zajął również trzecie miejsce.

W rozgrywkach grupowych najlepiej wypadł Wiktor Miller, który wygrał wszystkie pojedynki. Po jednej porażce zaznali Damian Michalak, Marcin Skorupa i Błażej Szymański, a Paweł Boroń i Ryszard Krawczyk wygrali trzy razy i trzy razy przegrali. Wszyscy przeszli do eliminacji pucharowych, w których aż trójkę opolan wyeliminował Tomasz Kosmol (Piast Gliwice): Millera, który ostatecznie zajął 10 miejsce, Skorupę (20) i Michalaka (36).

Tymczasem Błażej Szymański rozprawił się kolejno z kolegą klubowym Krawczykiem (44 miejsce), a potem pokonał wysoko 10-4 Bartosza Staszulonka (Kosynier), Martina Reclo (BSK Bratysława) 10-9 i Michała Opałkę (AZS AWF Wrocław) 10-7. W półfinale przegrał z Maciejem Bielcem (AZS AWF Wrocław) 6-10. W finale Kapała pokonał Bielca 10-3.

W niedzielę wystartowały dziewczyny. W kategorii młodzików najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Jurkowska, która została sklasyfikowana na 21 miejscu, a Pamela Gnatowicz zajęła 43 miejsce wśród 67 zawodniczek.