Start > Pozostałe > Oskar Ogłaza wicemistrzem świata!
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Pozostałe: Oskar Ogłaza wicemistrzem świata!
2013-12-29 20:20 Redakcja

W Al-Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w grupach wiekowych od 8 do 18 lat. Spory sukces odniósł reprezentant MDK Opole Oskar Ogłaza, który zdobył srebrny medal w grze błyskawicznej.

Mistrzostwa były rekordowe pod wielu względami, padł rekord frekwencji (około 1.800 uczestników). W każdej grupie grała ponad setka uczestników, a w niektórych liczba sięgała ponad dwustu. W tej stawce znakomicie spisał się Oskar Ogłaza, który w kategorii do lat 8 stanął na drugim stopniu podium.

Klasyfikacja:
1. Praggnanandhaa R. (Indie) - 7 pkt
2. Ogłaza Oskar (Polska) - 6
3. Poormosavi Seyed Kian (Iran) - 6

W szachach klasycznych Oskar zdobył 7,5 pkt. z 11 rund (5 zwycięstw, 5 remisów i 1 porażka) co pozwoliło mu podzielić miejsca 10-25.

Warto dodać, że to już kolejny tytuł uzyskany przez Oskara w tym roku, najpierw zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych, później dwukrotnie uzyskał tytuł mistrza Polski (w szachach szybkich oraz błyskawicznych).

Ogromne gratulacje dla Oskara, jego rodziców oraz trenera Marcina Taboły.