Start > Pozostałe > Drugie miejsce Filipa Ralki w Katowicach
Sportingbet.pl
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Pozostałe: Drugie miejsce Filipa Ralki w Katowicach
2013-10-30 13:45 Marcin Ralko

Hala katowickiego AWF była w ubiegłą niedzielę areną zmagań szermierzy rywalizujących w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Dorobek szpadzistów Startu Opole w tych zawodach to srebrny medal Filipa Ralki w konkurencji indywidualnej oraz 5 miejsce drużynowo.

Turniej indywidualny od początku układał się korzystnie dla Filipa Ralko. Po wygraniu 5 walk grupowych oraz zwycięstwach nad Eligiuszem Malinowskim 12-7 i Jakubem Wypchołem (obaj RMKS Rybnik) 12-3 Ralko awansował do czołowej ósemki zawodów. Wygrana z Iwo Chlebiejem (Piast Gliwice) 10-5 w ćwierćfinale oraz Jarosławem Fajkisem (RMKS Rybnik) 12-8 w półfinale pozwoliły mu stanąć do pojedynku o złoto. Emocjonujący i wyrównany finał rozstrzygnął jednak na swoją korzyść 11-10 (po dogrywce) przeciwnik opolanina – Sebastian Hauder z Górnika Radlin.

Po rozegraniu turnieju indywidualnego przystąpiono do rywalizacji drużynowej w której opolski klub reprezentowała drużyna w składzie: Ralko, Michał Rachwalik, Paweł Kolczyk, Arkadiusz Konieczny. Po wyeliminowaniu w pierwszym pojedynku drużyny UKS Trójka Radlin 36-16 opolanom przyszło zmierzyć się z faworytami zawodów – drużyną Piasta Gliwice. Mimo ambitnej postawy szpadzistów Startu lepsi okazali się przeciwnicy (późniejsi zwycięzcy turnieju) wygrywając jednym trafieniem 27-26. Kolejne zwycięstwa opolan (z RMKS Rybnik 36-30 i Kosynierem Gliwice 36-28) pozwoliły zająć ostatecznie 5 miejsce w klasyfikacji.

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
autor:

(imię)
Treść:

(maksymalnie 400 znaków)
Szukamy współpracowników!
Znasz się na sporcie?
Chcesz zostać dziennikarzem?
Zgłoś się do nas!
Oferujemy akredytacje.

Zapraszamy!

redakcja@sportopolski.pl


SportOpolski na

TWOJA WIZYTÓWKA


www.smsopole.sportopolski.pl


www.startopole.sportopolski.pl

© 2008 sportopolski.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: infoexpert - ixcms ™