Start > Pozostałe > Opolscy szermierze niegościnni dla rywali
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Pozostałe: Opolscy szermierze niegościnni dla rywali
2013-10-28 13:45 Marcin Ralko

Doskonale zaprezentowali się szpadziści Startu Opole na rozegranym w sobotę w opolskim „Okrąglaku” VIII Pucharze Miasta Opola. Pięciu podopiecznych trenera Czesława Wojciechowskiego stanęło na podium zawodów rozgrywanych w trzech kategoriach wiekowych.

Opolanie zdominowali zwłaszcza rywalizację juniorów młodszych zdobywając komplet medali. Najcenniejsze trofeum padło łupem Pawła Boronia, który w pojedynku finałowym pokonał Wiktora Millera 15-12. Tuż za nimi, na trzecim stopniu podium, uplasował się Błażej Szymański wraz z Maciejem Golcem z Olimpu Lubin. W czołowej ósemce zawodów zameldował się również Marcin Skorupa (6 miejsce), Dariusz Sławek był 13 ,a Weronika Radecka (turniej rozgrywany był w formule open) 17.

W kategorii młodzików srebro wywalczył Filip Ralko, który w półfinale pokonał Roberta Szajthauera z Górnika Radlin 10-9, mimo że 15 sekund przed końcem walki na tablicy wyników widniał rezultat 9-5 na korzyść rywala. W finale opolanin nie sprostał jednak Wojciechowi Lubienieckiemu z Sokoła Mielec przegrywając 5-12. Pozostali zawodnicy Startu w tej kategorii uplasowali się na pozycjach: 11. Michał Rachwalik, 20.Pola Gaweł, 21.Szymon Labusga, 26.Paweł Kolczyk, 27.Arkadiusz Konieczny, 29.Nikodem Kocełuch.

Jako ostatni do rywalizacji w opolskim „Okrąglaku” przystąpili juniorzy. I tym razem na podium nie zabrakło zawodnika Startu – Aleksander Wiśniowski zajął 3 miejsce. Turniej zakończył się wygraną Tadeusza Koca z SKS Gras-Hopper Kalwaria Zebrzydowska, a pozostali opolanie zajęli miejsca 9. (Pamela Gnatowicz) i 10. (Rafał Jastrzębski).