Start > Pozostałe > Międzykontynentalna impreza biegowa
Sportingbet.pl
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Pozostałe: Międzykontynentalna impreza biegowa
2013-10-23 18:30 Redakcja

4 maja 2014 roku odbędą się w Poznaniu zawody biegowe Wings for Life World Run. Będą one unikatowym wydarzeniem sportowym mającym formę biegu ultramaratońskiego o zasięgu globalnym.

Poznański event będzie jednym z 50 biegów, odbywających się symultanicznie w ponad 40 innych krajach, na 5 kontynentach. Ponad 150 tys. biegaczy z całego świata zjednoczy się tego dnia, aby zebrać fundusze na poszukiwania metody leczenia przerwania rdzenia kręgowego. Start wszystkich biegów na całym globie nastąpi w tej samej sekundzie (w naszym kraju punktualnie o 11:00), a rywalizację będzie można śledzić na żywo w internecie i telewizji.

Pytania i odpowiedzi dotyczące imprezy:

Po co i z czyjej inicjatywy organizowany jest bieg?

Impreza organizowana jest globalnie przez firmę Red Bull dla fundacji Wings for Life. W trakcie przygotowań w każdym kraju do grona organizatorów dołączają kolejne instytucje, miasta i regiony.
W Polsce jest to miasto Poznań i agencja Rochstar Events. Jesteśmy otwarci na kolejne podmioty, które chciałyby się włączyć i pomóc w przygotowaniu przedsięwzięcia, by móc zebrać jak najwięcej funduszy dla Fundacji.

Czym jest Wings for Life World Run?

Jest to bieg dla 150 000 biegaczy o różnych umiejętnościach, którzy jednocześnie rywalizują na pięciu kontynentach w jednym globalnym wyścigu - między sobą i przed samochodem zamykającym bieg, wyznaczającym minimalne tempo. Zcentralizowany i ujednolicony czas gwarantuje, że każdy zawodnik
w każdym miejscu wyścigu rywalizuje z resztą świata. Wspierając Wings for Life, wszyscy biegniemy dla tych, którzy nie mogą.

Kiedy organizowany jest Wings for Life World Run?

4 maja 2014 r., dokładnie o 10 rano UTC (Universal Time Clock) równocześnie na całym świecie rozpocznie się Wings for Life World Run. Aby dowiedzieć się o jakiej porze dnia, wystartuje lokalny wyścig, kliknij na mapie strony www.wingsforlifeworldrun.com

Gdzie odbędzie się bieg?

Bieg odbędzie się w ponad 40 lokalizacjach na 5 kontynentach.

Ile trzeba mieć lat, aby wziąć udział w biegu?

Biegacze powinni mieć skończone 18 lat, w dniu 4 maja 2014 roku.

Jak będę wiedzieć, że jestem na liście startowej?

Wszyscy uprawnieni do uczestnictwa będą mogli sprawdzić swoje nazwisko na liście startowej na stronie Wing for Life World Run.

Jeśli udało mi się zarejestrować, ale później dowiedziałem się, że nie mogę wziąć udział w biegu, otrzymam zwrot pieniędzy?

Nie. Nasza opłata rejestracyjna określona w warunkach biegu jest bezzwrotna oraz nie podlega przenoszeniu.

Czy będzie można zarejestrować się w dniu wyścigu w strefie startowej?

Nie, nie będzie możliwości rejestracji w dniu wyścigu.

Ile będzie wynosiło wpisowe, czy będzie ono jednakowe we wszystkich krajach?

Wpisowe w każdym kraju jest dostosowane do możliwości finansowych społeczeństwa i jego wysokość jest ustalana na wzór innych popularnych masowych biegów (maratonów, półmaratonów, biegów na 10 km). Oczywiście liczymy na to, że uczestnicy zechcą wpłacić, w miarę swoich możliwości, dodatkowe sumy na wsparcie Fundacji, przewyższające stawkę opłaty startowej. Naszym wspólnym globalnym celem jest zebranie możliwie największej sumy, z przeznaczeniem w 100% na badania koordynowane przez Wings for Life.

Ile będzie trwał bieg?

Maksymalnie ok. 6 godzin w skali światowej. W każdym kraju będzie to zależało od ostatecznych wyników osiągniętych przez najlepszych spośród startujących.

Czy bieg będzie miał kolejną edycję, czy to ma być wydarzenie cykliczne na świecie?

Tak, Wings for Life World Run ma stać się dorocznym świętem biegania na świecie. Planowane są zatem cykliczne biegi.

Od kiedy i do kiedy będą trwały zapisy do biegu?

Zgłoszenia uczestnictwa w Światowym Biegu Wings for Life przyjmowane są od 1 października 2013 r. do 20 kwietnia 2014 r., do godz. 12:00 UTC. W przypadku płatności przelewem, rejestracji należy dokonać do 4 kwietnia 2014 r., do godz. 12:00 UTC. Jeśli zgłosisz się przed 23 lutego, otrzymasz numer startowy ze swoim nazwiskiem.

W jaki sposób kibice będą mogli śledzić wyścig w jego dniu?

Organizator planuje transmisję live stream z zawodów na stronie www.wingsforlifeworldrun.com, widzowie dodatkowo będą mogli śledzić również zmagania uczestników na lokalnych stronach
Wing for Life World Run.

Kiedy zostaną opublikowane wyniki biegu?

Wstępna lista wszystkich zwycięzców będzie dostępna zaraz po wyścigu. Oficjalne, ostateczne
i zweryfikowane wyniki będą na stronie internetowej w ciągu 24 godzin od zakończenia biegu.

Istnieje kilka tras wyścigu?

Tak, istnieje ponad 40 tras wyścigu, na 5 kontynentach. Będzie to prawdziwie globalny wyścig, biegacze zmierzą się w różnych klimatach, warunkach pogodowych i terenach. Wszystko zależy od tego, w którym miejscu zdecydują się konkurować, ponieważ uczestnicy mogą wybrać, gdzie chcą startować.

Czy uczestnicy mogą używać własnych biegowych chipów?

Nie, uczestnicy będą mogli używać jedynie oficjalnych chipów wbudowanych w ich numer startowy.

Czy jest podział na kategorie?

Nie ma podziału na kategorie. Jedynym wymogiem jest ukończenie 18 roku życia.

Ilu biegaczy w Polsce się spodziewacie?

Sam bieg, ze względu na specyficzny format jest olbrzymim przedsięwzięciem logistycznym, do którego – jako organizatorzy – musimy się odpowiednio przygotować i znaleźć finansowanie. Zakładamy,
że udział w biegu weźmie około 3 000 osób z całej Polski.

Dlaczego bieg odbędzie się właśnie w Poznaniu?

Poznań jest miejscem narodzin państwa polskiego. W okresie do 1138 roku na ziemiach między Odrą
i Bugiem powstało scentralizowane państwo rządzone przez dynastię Piastów, od przełomu X i XI wieku nazywane Polską. W miejscu dzisiejszego Ostrowa Tumskiego zbudowano jeden z pierwszych, ważniejszych polskich grodów, powstało pierwsze biskupstwo oraz prawdopodobnie odbył się Chrzest Polski.
W poznańskiej Bazylice Archikatedralnej św. Apostołów Piotra i Pawła spoczywają pierwsi polscy władcy, Mieszko I oraz Bolesław Chrobry, co jeszcze bardziej zwiększa historyczny prestiż stolicy Wielkopolski. Pokazuje to także, że w Poznaniu wydarzenia o wysokiej randze miały miejsce już wieki temu. Miasto jest organizatorem dużych i ambitnych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, sportowym i gospodarczym, które budują wyjątkowy klimat Poznania.

Czy każdy może wziąć udział w zawodach?

Są to zawody przeznaczone dla wszystkich, bez względu na biegowe zaawansowanie – zarówno dla amatorów, jak i olimpijczyków. Biegniemy dla tych, którzy nie mogą. Z warunkami regulaminowymi będzie można się zapoznać na stronie www.wingsforlifeworldrun.com.

Jak, gdzie i do kiedy mogę zarejestrować się do startu?

Rejestracji można dokonać jedynie w serwisie www.wingsforlifeworldrun.com poprzez wypełnienie elektronicznego formularza i dokonania płatności internetowej. Uczestnik otrzyma potwierdzenie rejestracji poprzez powiadomienie e-mailem.

Ile wynosi opłata za bieg?

Opłata startowa wynosi 120 zł brutto i stawka ta jest niezmienna przez cały okres zapisów. Opłata wpisowa w 100% przeznaczana jest na wsparcie działań fundacji Wings for Life.

Jak mogę odebrać pakiet startowy?

Pakiety startowe będą wydawane w Biurze Zawodów. Dokładne miejsce i czas wydawania numerów startowych będą podane w późniejszym terminie na www.wingsforlifeworldrun.com

Co pokrywa opłata startowa?

100% wartości opłaty startowej jest przekazywane do fundacji Wings for Life i przyczynia się do powiększenia puli środków finansowania badań nad leczeniem przerwania rdzenia kręgowego. Dodatkowo uczestnik otrzyma pakiet startowy, który zawiera: numer, torbę biegacza, napoje, dodatkowe informacje i upominki.

Czy do wyniku liczy się czas netto czy brutto?

Sygnał startera oznaczający godzinę 10.00 czasu UTC (czyli 12.00 czasu polskiego) jest momentem startu dla wszystkich biegaczy we wszystkich biegach na całym świecie i od tego momentu mierzony jest indywidualny czas każdego biegacza. 30 minut po sygnale startera za biegaczami wyrusza „ruchoma linia mety”, czyli samochód zamykający bieg.

Co to jest ruchoma linia mety?

Pierwszy raz w historii biegów trasa nie ma klasycznej linii mety. Wyznaczać będzie ją jadący za uczestnikami samochód zamykający tzw. catcher car, który wystartuje 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji. Każdy z biegaczy musi utrzymywać odpowiednie tempo, aby pozostać przed jadącym autem. Jeśli samochód wyprzedzi uczestnika, automatycznie kończy on swój udział, a jego rezultat zapisze się w międzynarodowym rankingu. Biegacze otrzymają w numerze startowym specjalny chip, który umożliwi określenie przebytego dystansu. Wyścig zakończy się, gdy ostatnia osoba na świecie przestanie biec po wyprzedzeniu przez samochód zamykający  bieg.

Kiedy rusza samochód zamykający bieg i z jaką jedzie prędkością?

10.00 UTC – Start biegu

10.30 UTC – Start samochodu zamykającego bieg – prędkość 15 km/h (9.3 mile/h)

11.30 UTC – Przyśpieszenie do 16 km/h (9,94 mile/h)

12.30 UTC – Przyśpieszenie do 17 km/h (10,56 mile/h)

13.30 UTC – Przyśpieszenie do 20 km/h (12,43 mile/h)

15.30 UTC – Przyśpieszenie do 35 km/h (21.75 mile/h)

Jak fizycznie wygląda koniec biegu dla poszczególnych zawodników?

Gdy samochód będzie zbliżał się do kolejnego zawodnika na odległość kilkudziesięciu metrów przedstawiciele organizatora, przemieszczający się na rowerach, będą prosili o kontynuowanie biegu prawą stroną ulicy. Wyprzedzający zawodników lewą stroną samochód ma wmontowany odbiornik, który zarejestruje z niedużej odległości zamontowany w numerze startowym sygnał chipa. Wynik zawodnika (osiągnięty czas i dystans) przesłany będzie do bazy danych. Zawodnicy będą mogli porównać swój wynik w kraju i wśród wszystkich biegaczy na świecie biorących udział w Wings for Life World Run.

Jak wrócę na miejsce startu po skończonym przeze mnie biegu?

Mniej więcej co 5 km rozstawione będą „przystanki”, skąd będą zabierani zawodnicy, którzy ukończyli bieg. To oznacza, że zawodnik, który został doścignięty przez samochód może – już truchtem lub spacerem – kontynuować bieg do najbliższej stacji (zgodnie z kierunkiem trasy lub wracając). Będzie to maksymalnie 2,5 km.

Czy po skończonym biegu uczestnik dostanie jakieś okrycie, ubranie, żeby się nie wyziębić?

Zawodnicy muszą we własnym zakresie przygotować się na taką ewentualność.

Czy mogę używać sprzętu elektronicznego na trasie?

Ze względów bezpieczeństwa odradzamy stosowanie słuchawek z muzyką. Specyfika formatu biegu wymaga, by zawodnicy byli otwarci na komunikaty głosowe wydawane przez obsługę biegu. Słuchanie muzyki może temu ewidentnie przeszkodzić.

Czy na trasie będę mógł dostać wodę i inne produkty odżywcze dla biegaczy?

Tak. Co 5 km na trasie będą znajdowały się punkty żywieniowe z wodą i zwyczajowymi produktami dostępnymi podczas biegów. Pełniejsze informacje na temat wyposażenia punktów żywieniowych będą dostępne w miarę zbliżania się do daty biegu.

Czy trasa na całej długości jest asfaltowa? Czy są jakieś utrudnienia, strome podbiegi czy zbiegi?

Trasa jest asfaltowa na całej długości. Nie ma na niej dużych, wyraźnie przeszkadzających biegaczom różnic terenu i ma parametry porównywalne do tras w innych biegach, odbywających się na świecie
w ramach przedsięwzięcia Wings for Life World Run.

Jakie będą nagrody?

Zwycięzca i zwyciężczyni biegu w każdej lokalizacji otrzymają zaproszenie do udziału w następnym Wings for Life World Run w wybranej przez siebie lokalizacji - będą mieć do wyboru ponad 40 tras. Najlepszy zawodnik i najlepsza zawodniczka na całym świecie otrzymają tytuły Mistrzów Świata. Ich nagroda to pełna wrażeń podróż dookoła świata.

 

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
autor:

(imię)
Treść:

(maksymalnie 400 znaków)
Szukamy współpracowników!
Znasz się na sporcie?
Chcesz zostać dziennikarzem?
Zgłoś się do nas!
Oferujemy akredytacje.

Zapraszamy!

redakcja@sportopolski.pl


SportOpolski na

TWOJA WIZYTÓWKA


www.smsopole.sportopolski.pl


www.startopole.sportopolski.pl

© 2008 sportopolski.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: infoexpert - ixcms ™