Start > Pozostałe > Szpadzista Startu trzeci w Pucharze Polski Juniorów
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Pozostałe: Szpadzista Startu trzeci w Pucharze Polski Juniorów
2013-09-17 21:10 Marcin Ralko

W dniach 14 i 15 września w Warszawie rywalizowali szpadziści i szpadzistki w ramach I turnieju Pucharu Polski Juniorów. W zawodach wzięło udział 99 zawodników oraz 103 zawodniczki.

Duży sukces odniósł zawodnik „Startu” Opole Błażej Szymański, który stanął na najniższym stopniu podium.  Po rozegraniu walk grupowych (3 zwycięstwa i 2 porażki) opolanin nie był zaliczany do grona faworytów do końcowego zwycięstwa. Jednak w fazie pucharowej Szymański pokonywał kolejne przeszkody w drodze do strefy medalowej zwyciężając w pojedynkach z Patrykiem Szopą (KKS Kraków) 15-11, Piotrem Lesiakiem (Szpada Wrocław) 15-9, Ignacym Mielniczkiem (KKS Kraków) 15-11 oraz Krzysztofem Mirkiem (AZS AWF Kraków) 9-7. W pojedynku półfinałowym opolanin uległ zwycięzcy zawodów, Maciejowi Bielcowi ze Szpady Wrocław 9-15. Sukces kadeta „Startu” jest tym cenniejszy,że osiągnięty w starszej kategorii wiekowej - w rywalizacji juniorów.

Bardzo dobry występ odnotował również Aleksander Wiśniowski zajmując 9 pozycję w turnieju. Opolanin (komplet zwycięstw grupowych) zanotował tylko jedną porażkę w całych zawodach, która jednak nie pozwoliła awansować do czołowej ósemki.

Inni podopieczni trenera Czesława Wojciechowskiego ukończyli zmagania na 22 (Paweł Boroń), 34 (Wiktor Miller), 60 (Filip Ralko) i 79 (Marcin Skorupa) miejscu.

W rywalizacji dziewcząt dobrze zaprezentowała się opolska szpadzistka Aleksandra Jurkowska, zajmując po wygraniu 4 z 5 walk grupowych i jednym zwycięstwie pucharowym 23 lokatę w zawodach. Inna zawodniczka „Startu” Opole, Pamela Gnatowicz została sklasyfikowana na 51 pozycji.