Start > Pozostałe > Moc atrakcji podczas 44 Rajdu Festiwalowego UNS
Sportingbet.pl
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Pozostałe: Moc atrakcji podczas 44 Rajdu Festiwalowego UNS
2013-06-28 09:15 Redakcja

Po raz 44 już w tą sobotę wystartuje Rajd Festiwalowy UNS. W tym roku 71 załóg, które widnieją na liście zgłoszeń, będzie rywalizować na 13 odcinkach zlokalizowanych na ulicach Opola oraz w powiecie opolskim. Podczas dwóch dni zmagań, nie zabraknie wielkich emocji sportowych oraz gwiazd sportu samochodowego z Opolszczyzny, które pojawią się już w sobotę.

Pierwsza część rajdu rozegrana zostanie w sobotę 29 czerwca na ulicach Wschodniej oraz Głogowskiej. Już od godziny 15.30 kibice będą mogli obejrzeć przejazdy najlepszych opolskich kierowców Automobilklubu Opolskiego w tym Marcina Kozłowskiego w Fordzie Sierra Cosworth, Andrzeja Wróbla W rally crossowym VW Golfie, Dariusza Łuczyńskiego w Citroenie Xsara oraz Roberta Halickiego, który przywiezie dla opolskich kibiców Fiata 500 Abarth.
O godzinie 16.00 na starcie pojawi się pierwsza załoga, a za nim cała stawka listy zgłoszeń 44 Rajdu Festiwalowego UNS. Tego dnia załogi dwukrotnie pojawią się na Prologu, który zaliczany jest do klasyfikacji rajdu.

Niedziela to start z placu Kopernika w Opolu o godzinie 9.00. Główna część rajdu rozegrana zostanie na 4 odcinkach zlokalizowanych na ul. Wschodniej, koło stadionu żużlowego, na drodze serwisowej obwodnicy w okolicach Turawa Park, na Wałach Kanału Ulgi – ul. Parkowa oraz na ośrodku Delta w Polskiej Nowej Wsi.
Meta pierwszego zawodnika przewidziana została na godzinę 14.40, na placu Kopernika, gdzie przez cały dzień zawodnicy będą mieli punkt komasacji.

W tym roku sponsorem tytularnym rajdu została firma UNS, zajmująca się produkcją i dystrybucją odżywek oraz suplementów diety dla sportowców.
- Podpisanie umowy z Automobilklubem Opolskim na organizację Rajdu Festiwalowego UNS, to kolejny krok naszej firmy ku mocniejszemu wsparciu polskiego sportu,  a w szczególności rajdów samochodowych - mówi Tomasz Nowicki z firmy UNS, producenta i dystrybutora odżywek i suplementów diety.  Od długiego czasu wspieramy sportowców naszymi produktami. Tym razem nasze produkty znajdą się tam, gdzie występują warunki ekstremalne, czyli podczas rajdu samochodowego, gdzie dobre przygotowanie kierowcy oraz pilota to 50% sukcesu - kończy Nowicki.

Zaangażowanie się tak poważnego przedsiębiorstwa pozwala na rozwój imprezy, która w tym roku zgromadziła na swoim starcie absolutnie rekordową frekwencję załóg.
- To dla nas dzień szczególny, podpisaliśmy, mam nadzieję nie pierwszą umowę z firmą UNS, na sponsoring Rajdu Festiwalowego 2013. Firma, działająca na Opolskim rynku jest ściśle związana ze sportem, ponieważ ich mottem przewodnim jest „Od ćwiczących dla ćwiczących”. To pierwszy wspólny Rajd Festiwalowy UNS, który z pewnością będzie dużym wydarzeniem na Opolszczyźnie, patrząc na listę zgłoszeń 71 załóg - mówi Dyrektor rajdu Bożena Kobyłkiewicz. Nie mam wątpliwości, że nasze asfaltowe odcinki specjalne, będą świetnym miejscem promocji produktów firmy UNS, a kibice, którzy pojawią się już 29 i 30 czerwca w Opolu zobaczą sportowe widowisko na najwyższym poziomie - kończy Kobyłkiewicz.

Na wszystkich zawodników czekają cenne nagrody ufundowane przez sponsorów i partnerów 44 Rajdu festiwalowego UNS. Wśród nich będą Oleje Motul ufundowane przez firmę 4turbo, bony dla najlepszych załóg od lodziarni Sopelek, czy nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Clatronic.

Oprócz zawodników amatorów, podczas rajdu kibice zobaczą licencjonowanych kierowców w tym: Rafała Grzesińskiego w Lancerze Evo, Tomasza Tokarskiego w Fiacie CC, Teodora Stolarka w MG ZR 160 oraz Radosława Zaczyńskiego w Citroenie C2R2, a także Krzysztofa Czaję w Skodzie Felicii i Andrzeja Badorę w Lancerze Evo.
Wśród najmocniejszych samochodów kibice będą mogli zobaczyć Lancię Delta załogi Zagórski/Szywalski, Audi 90 Quattro R ekipy Olszewski/Czarnecki, czy Subaru Imprezę Grzegorza Dziedzica, Mitsubishi Tomasza Gucwy, a także Audo 90 Quattro R Andrzeja Rducha z Automobilklubu Cieszyńskiego.

Na opolskie ulice wyjadą również załogi rywalizujące w klasie Legend. Tu pojawią się Mitsubishi Starion Jarosława Strzeleckiego, który wystartuje z Dusanem Bogdanovem, Ford Sierra ekipy Kozlowski/Podomarot oraz dwa Audi 80 załóg Doliński/Malinowski i Cebula/Donat.

W związku z rozgrywaniem 44 Rajdu Festiwalowego UNS, w sobotę i niedzielę zamknięta będzie ulica wschodnia oraz węzeł komunikacyjny na ulicy Głogowskiej. Również wszyscy rowerzyści i rolkarze, a także osoby, które biegają wzdłuż obwodnicy w okolicy Turawa Park, serdecznie zapraszamy do kibicowania 30 czerwca startującym załogom. W niedzielę zamknięty będzie również dla opolan parking na wyspie Bolko, z którego rodziny wybierają się do ZOO, lub na spacer po wyspie. Za utrudnienia bardzo przepraszamy i mamy nadzieję, że sportowe emocje wynagrodzą wszystkim niedogodności jakie pojawią się podczas 44 kultowego opolskiego rajdu samochodowego.

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
autor:

(imię)
Treść:

(maksymalnie 400 znaków)
Szukamy współpracowników!
Znasz się na sporcie?
Chcesz zostać dziennikarzem?
Zgłoś się do nas!
Oferujemy akredytacje.

Zapraszamy!

redakcja@sportopolski.pl


SportOpolski na

TWOJA WIZYTÓWKA


www.smsopole.sportopolski.pl


www.startopole.sportopolski.pl

© 2008 sportopolski.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: infoexpert - ixcms ™