Start > Pozostałe > Ryszard Pawłowski odwiedził Opole
Sportingbet.pl
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Pozostałe: Ryszard Pawłowski odwiedził Opole
2009-01-18 19:45 honza

WSPINACZKA GÓRSKA. Na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w czwartek 15 stycznia prelekcję na temat swojego życia i doświadczeń związanych z górami wygłosił wybitny polski himalaista Ryszard Pawłowski.

To człowiek, który w swoim życiu niejednokrotnie otarł się o śmierć. Jednak dzięki swojemu wielkiemu doświadczeniu, a co ważniejsze niesamowitej wytrzymałości, potrafił wyjść z wielu groźnych zdarzeń niemal bez szwanku. Pawłowski na swoim koncie ma 10 spośród 14 ośmiotysięczników, a dodatkowo liczne wejścia na całym globie, w tym na Aconcaguę w Andach, kaukazkiego Elbrusa, czy Mount McKinley. Podczas jednej z wypraw, w 1989 roku na Lhotse (8516 m n.p.m.) był partnerem Jarzego Kukuczki i świadkiem jego śmiertelnego wypadku, o co zresztą był niesprawiedliwie obwiniany.

Pawłowski  uważany jest za kontrowersyjnego, a to z powodu organizacji komercyjnych wypraw w góry wysokie. Posiada własną agencję górską, mającą w swojej ofercie między innymi wyprawy na Aconcaguę, Broad Peak, Elbrus, Island Peak, Ama Dablam.

Na początku czwartkowego spotkania pokazany został film na temat Pawłowskiego, o tytule „Himalaiści, w strefie śmierci”. Później przybyli na spotkanie mięli okazję zadawać pytania, zarówno o karierze, jak i życiu prywatnym. Na koniec można było zdobyć autograf oraz nabyć kalendarz i książkę „Smak Gór”, opowiadającą o górskich doświadczeniach Pawłowskiego.

Więcej o Ryszardzie Pawłowskim można dowiedzieć się ze strony www.patagonia.com.pl

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
autor:

(imię)
Treść:

(maksymalnie 400 znaków)
Szukamy współpracowników!
Znasz się na sporcie?
Chcesz zostać dziennikarzem?
Zgłoś się do nas!
Oferujemy akredytacje.

Zapraszamy!

redakcja@sportopolski.pl


SportOpolski na

TWOJA WIZYTÓWKA


www.smsopole.sportopolski.pl


www.startopole.sportopolski.pl

© 2008 sportopolski.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: infoexpert - ixcms ™