Start > Piłka ręczna > Remis przedłuża nadzieje Gwardii
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Piłka ręczna: Remis przedłuża nadzieje Gwardii
2014-05-03 23:10 Redakcja
Remisem zakończył się mecz PE Gwardii Opole z KPR-em Legionowo 27: 27 (16:13). Wynik ten wciąż pozwala opolskiej drużynie myśleć o pozostaniu w PGNiG Superlidze. Legionowo gra o honor, będzie chciało się pożegnać z ligą w dobrym stylu.

Sobotni mecz przyniósł bardzo wiele emocji. Spotkanie od bramki rozpoczęli reprezentanci klubu z Legionowa. Pierwszy celny rzut ze strony PE Gwardii Opole w czwartej minucie wykonał Remigiusz Lasoń. Opolski rozgrywający po chwili doprowadził do remisu 2:2. KPR wciąż jednak kontrolował wydarzenia na parkiecie, a opolanie straty zmniejszali dzięki perfekcyjnie wykonywanym przez Pawła Prokopa rzutom karnym. W 10 minucie po kolejnym rzucie z 9 metra skrzydłowy PE Gwardii dał opolanom pierwsze w tym meczu prowadzenie. Niestety kolejne błędy własne spowodowały oddanie inicjatywy gościom. Po kolejnych dziesięciu minutach, i drugim z rzędu rzucie karnym szczypiorniści z Opola znów mogli cieszyć się z jednobramkowego prowadzenia a tablica wyników wskazywała rezultat 10:9.

W kolejnych minutach opolanie znacznie poprawili swoją grę. Do bramki strzeżonej przez Tomasza Szałkuckiego trafiali Knop, Prokop i Garbacz. W 26 minucie gospodarze prowadzili już 4 trafieniami i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Co prawda gracze z Legionowa tuż przed przerwą zdołali zmniejszyć straty do 3 bramek, jednak to opolanie mogli patrzeć z optymizmem na drugą część spotkania.

W drugiej połowie jako pierwsi bramkę ponownie zdobyli zawodnicy KPR-u. Gra była jednak wyrównana, a po bramkach Wojciecha Knopa z 34 i 36 minuty, oraz Remigiusza Lasonia w 38 minucie opolanie wyszli na pięciobramkowe prowadzenie a stan meczu wynosił 20:15. Wówczas w pogoń rzucili się szczypiorniści z Legionowa, którzy niestety zbyt często korzystać mogli na błędach PE Gwardii Opole w ofensywie. W 42 minucie Jakub Płócienniczak zdobył dla opolan 22 bramkę. Niestety na kolejne trafienie opolski zespół czekać musiał aż 7 minut, a w tym czasie gracze z Legionowa zdołali nie tylko odrobić czterobramkową stratę, ale i wyjść na prowadzenie. PE Gwardia nie mogła znaleźć recepty ani na sforsowanie obrony KPR-u ani na zatrzymanie dobrze dysponowanych rozgrywających i kołowego rywali.

Ostatnie minuty były wyjątkowo nerwowe. W 49 minucie po trzech karach dwóch minut opolanie na boisku pozostali we… czwórkę (licząc z bramkarzem). Na szczęście w potrójnym osłabieniu opolanie zdołali rzucić dwie bramki i w pełnym składzie na parkiecie mogli zameldować się wciąż przegrywając zaledwie jedną bramką. Na tym jednak nie skończyły się kary dla PE Gwardii, w ostatnich 10 minutach jeszcze trzykrotnie gracze opolskiej drużyny schodzili z boiska na dwuminutowe przymusowe przerwy. W 57 minucie wydawało się, że opolanie będą musieli pogodzić się z porażką. Z koła trafieniem popisał się wówczas Mikołaj Milewski wyprowadzając swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. PE Gwardia grając w osłabieniu zdołała jednak na szczęście doprowadzić do remisu i nie pozwoliła na wydarcie sobie bezcennego punktu.

PE Gwardia Opole – KPR Legionowo 27:27 (16:13)

PE Gwardia Opole: Bozic, Malcher – Śmieszek, Knop 8, Szolc, Scepanovic 2, Zeljic 1, Serpina, Garbacz 2, Prokop 6, Płócienniczak 2, Lasoń 6.

KPR Legionowo: Szałkucki, Zapora, Rybicki – Bulej, Albin, Prątnicki 6, Suliński 3, Kasprzak 1, Milewski 3, Titow 7, Pomiankiewicz 1, Gawęcki, Wolski 6, Ciok.

Widzów: 1000.
Kary: PE Gwardia Opole 7, KPR Legionowo 5.
Karne: PE Gwardia Opole 5/5, KPR Legionowo 4/3.