Start > Piłka ręczna > Gwardia Opole nie miała szans w Kielcach
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Piłka ręczna: Gwardia Opole nie miała szans w Kielcach
2014-03-26 21:20 Redakcja

W meczu z Gwardią mistrzowie Polski Vive Targi Kielce wystąpili bez Manuela Strleka, Julena Aginagalde i Tomasza Rosińskiego, a na parkiet nie wyszedł Sławomir Szmal. Z kolei gwardziści, którzy po drodze mieli kolizję drogową (na szczęście nikomu nic się nie stało), wystąpili tradycyjnie bez Jakuba Kłody, Adama Ciska, Sławomira Donosewicza, Łukasza Kulaka oraz Łukasza Romatowskiego i Michała Szolca.

Opolscy szczypiorniści spotkanie z mistrzem Polski zaczęli niemal imponująco. Wynik otworzył z koła Jakub Płócienniczak, a po kontrze Wojciecha Knopa prowadziliśmy 3-1. Potem w roli głównej wystąpili Nenad Zeljić i Vladimir Bozić. Nasz rozgrywający trafiał z każdej pozycji, a bramkarz okazał się lepszy od Thorira Olafssona (m.in. z karnego), Karola Bieleckiego i dwukrotnie Mateusza Jachlewskiego. Po trafieniu Nenada Zeljica w 14 minucie PE Gwardia prowadziła 8-5.

W kolejnych minutach pecha mieli Jakub Płócienniczak trafiając w poprzeczkę i Grzegorz Garbacz zaliczając słupek. Czas wziął trener Tadeusz Jednoróg, ale nie pomógł, gdyż za chwilę świetnie wszedł w naszą obronę Denis Buntić i było po 8. Odpowiedział jeszcze z dystansu Piotr Adamczak i Vive Targi przejęło inicjatywę. Strata Nenada Zeljica, słupek Marko Vukcevica i parada Venio Loserta dały kielczanom pierwsze prowadzenie, a w osłabieniu trzy razy skarcił naszych Piotr Chrapkowski. On a także Michał Jurecki i Krzysztof Lijewski pojawili się na parkiecie po 20 minutach, a kolejni kluczowi gracze gospodarzy w kolejnych minutach. Kielczanie zaczęli mocno bronić, wymusili na gościach trzy straty i z kontry bezlitośnie nas karali. Thorir Olafsson z kontry podwyższył na 16-10, a Michał Jurecki z dystansu na 16-11. Na koniec pierwszej części przypomniał o sobie dwa razy Vladimir Bozić, a wynik na 19-12 dla Vive Targi ustalił Nenad Zeljić.

Na drugą połowę PE Gwardia wyszła w nowym ustawieniu z Adamem Malcherem, Michałem Drejem, Marcinem Śmieszkiem i Pawłem Swatem. Ten ostatni dwa razy oszukał wysuniętą obronę i trafił z koła, a następnie z karnego, ale i tak było już 26-17. Potem swoją minutę miał Adam Malcher, który złapał pięć rzutów Ivana Cupica i Denisa Buntica z rzędu, ale za chwilę skrzydłowy Vive Targi podwyższył na 30-17.

Do końca meczu nasz zespół miał coraz większe trudności w ataku. Venio Losert odbił piłki po rzutach Remigiusza Lasonia, Nenada Zeljica, a pudła mieli Paweł Adamczak, Piotr Adamczak i Nenad Zeljić. Do tego dochodziły liczne straty, po których kielczanie bezlitośnie kontrowali i nie dawali szans Adamowi Malcherowi. Od 49 minuty nasi nie potrafili zdobyć bramki, sami stracili ich dziewięć i przegrali 42-19.

Vive Targi Kielce - PE Gwardia Opole 42-19 (19-12)

Vive: Losert - Buntić 7, Grabarczyk 1, Olafsson 8, Jurecki 6, Tkaczyk 1, Jachlewski 1, Zorman 1, Musa 4, Bielecki 4, Lijewski 1, Cupić 3, Chrapkowski 5.

Gwardia: Bozić, Malcher - Swat 3, Paweł Adamczak, Knop 1, Drej, Serpina, Vukcević, Piotr Adamczak 2, Garbacz, Prokop 3, Płócienniczak 1, Lasoń 1, Śmieszek 1, Scepanović, Zeljić 7.

Sędziowie: Jacek Moskalczyk (Żarówka), Marcin Pazdro (Mielec)
Kary: 2 minuty - 4 minuty