Start > Piłka ręczna > Pierwsza wygrana Gwardii w Opolu
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Piłka ręczna: Pierwsza wygrana Gwardii w Opolu
2014-02-17 07:00 Redakcja
Historia lubi się powtarzać. Pierwszy mecz w PGNiGSuperlidze gwardziści wygrali właśnie z Legionowem. Dziś pierwszy raz wygrali we własnej hali i też z Legionowem. Łatwo nie było, ale są dwa bezcenne punkty.

Początki były dla naszego zespołu bardzo trudne i były obawy, że powtórzy się scenariusz z Mielca, gdzie po kwadransie przegrywali 5-14. I tym razem rywal zaczął bowiem mecz lepiej. Nasi dwa razy niecelnie podawali, a rzut Pawła Adamczaka został obroniony. Swoje okazje dla odmiany goście wykorzystywali i po rzucie z koła Tomasza Kasprzaka prowadzili w 5 minucie 3-0. Za chwilę swojego pierwszego gola w barwach PEGwardii uzyskał Filip Scepanovic i gwardziści się odblokowali.

Dobra interwencja Adama Malchera po rzucie Michała Bałwasa, strata rywala, obrona rzutu Witalija Titova przez Adama Malchera i wreszcie rzut Remigiusza Lasonia. W 10 minucie gwardziści przegrywali 3-4. Rywal zdobył bramkę, ale po akcjach skrzydłowych Pawła Prokopa i Wojciecha Knopa w 13 minucie był remis. W kolejnych minutach trzy razy naszych zatrzymał jednak Tomasz Szałkucki, spudłował Łukasz Kulak, a w słupek trafił Michał Szolc. Niemoc rzutowa trwała osiem minut, a w tym czasie Michał Bałwas z Pawłem Gawęckim dali KPRprowadzenie 9-5.

Opolanie zaczęli od tego momentu grać obroną 4-2, pilnując Pawła Gawęckiego i Kamila Cioka, a do bramki wszedł nasz debiutant Vladimir Bozic. Na dzień dobry obronił rzut Kamila Cioka, a po rzucie z biodra Pawła Prokopa miejscowi przegrywali tylko 9-11. Końcówka należała znów do Legionowa, które do przerwy wygrywało po rzucie Tomasza Kasprzaka 13-9.

I tak jak w Mielcu, tak i teraz w drugiej połowie dominowali opolanie. Rzut ze skrzydła Pawła Swata, kontra Michała Dreja, obrona Vlado Bozica i bramka Oskara Serpiny. W trzy minuty odrobiliśmy niemal całą stratę i było 13-12 dla KPR-u. Paweł Swat w 37 minucie doprowadził do remisu po 14, a po akcji z Drejem z koła dał jej pierwsze prowadzenie (15-14). Potem zagraliśmy trzy świetne akcje w obronie, Vladimir Bozic obronił rzut karny Michała Prątnickiego, ale przewaga nie rosła. Dopiero po kolejnej interwencji Bozica (zapisał ich dziewięć w drugiej połowie) i szybkim dograniu przez cały parkiet Paweł Swat trafił na 17-15. Goście wrócili do gry za sprawą Witalija Titova i było 17-17.

Wszystko rozstrzygnęło się między 48, a 55 minutą. Wówczas huknął Filip Scepanovic, faulował w ataku Witalij Titov, dwa rzuty obronił Vladimir Bozic, a goście popełnili jeszcze dwa błędy. Z drugiej strony boiska dwie akcje skończył Michał Drej, rzut Michała Szolca poprawił Paweł Swat i było 21-17. Nerwowo zrobiło się kiedy Witalij Titov trafił na 22-20, ale sytuację wyjaśnił Michał Szolc.

PE Gwardia Opole – KPR Legionowo 24:22 (9:13)

PEGwardia: Malcher, Bozic – Śmieszek, Swat 5, PawełAdamczak, Knop 1, Szolc 1, Scepanovic 3, Kulak, Drej 4, Serpina 1, Garbacz 4, Prokop 4, Lasoń 1.

KPR Leginowo: Szałkucki, Rybicki, Zapora – Albin 1, Prątnicki 3, Kasprzak 2, Wuszter 1, Milewski, Titov 5, Gawęcki 5, Wolski, Ciok 1, Dzieniszewski 1, Bałwas 3.

źródło: gwardiaopole.pl