Start > Piłka ręczna > Gwardia wygrywa sparing z Górnikiem
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Piłka ręczna: Gwardia wygrywa sparing z Górnikiem
2014-01-26 21:25 Redakcja
Bardzo dobra dyspozycja bramkarzy oraz doskonała obrona, poparta przyzwoitą skutecznością pozwoliły Gwardii wygrać ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek PGNiG Superligi. Z osłabionym Górnikiem Zabrze (grał między innymi bez trzech reprezentantów Polski) nasi wygrali 35-27, a już za tydzień mecz o punkty w Opolu z Gaz System Pogonią Szczecin. Dzisiejsza gra i zaangażowanie jest bardzo dobrym prognostykiem.

W 5 minucie dzisiejszego sparingu Wojciech Knop ze skrzydła dał opolan prowadzenie 3-1, a po przechwycie Marcina Śmieszka nasz skrzydłowy podwyższył na 5-2. W kolejnych akcjach bramkarz gości Mateusz Kornecki zatrzymał jednak Remigiusza Lasonia, Piotra Adamczaka i Wojciecha Knopa, na tablicy pojawił się wynik 6-5, a do remisu Górnikowi nie pozwolił doprowadzić Adam Malcher, broniąc rzut karny Mariusza Jurasika. Ten ostatni, doświadczony rozgrywający, był w meczu jedynym, który miał sposób na naszych bramkarzy i obrońców. Rzucił ostatecznie 14 bramek, ale kilka razy lepsi byli Adam Malcher i Łukasz Romatowski. Wyczyny Mariusza Jurasika na niewiele się jednak zdały, bo Gwardia była dziś monolitem.

Wytrenowane zespołowe akcje kończyli Piotr Adamczak i Wojciech Knop, a nasz zespół po kwadransie prowadził 8-5. Faul w ataku, strata i obrona Mateusza Korneckiego dały jednak Górnikowi remis 10-10 w 22 minucie i to był trzeci taki przypadek, po 0-0 i 1-1. Dwa przechwyty, trzy obrony rzutów Mariusza Jurasika przez Adama Malchera oraz trafienia z kontry Łukasza Kulaka i Marcina Śmieszka dały gospodarzom prowadzenie 16-12. Po przerwie z dotychczasowego składu Gwardii pozostali na boisku jedynie Michał Szolc i Łukasz Kulak. Pierwszy doskonale bronił i kierował kolegami, a drugi bezlitośnie kończył kontry. Defensywa opolan przysparzała nie lada kłopotów Górnikowi, a jak już jego zawodnicy dochodzili do pozycji rzutowych to między słupkami brylował Łukasz Romatowski.

Zaczął od obrony prób Łukasza Stotko i Łukasza Kondory, a potem był jeszcze 11 razy lepszy od rywali. Co więcej dwa razy bronił ich dwa i trzy rzuty w jednej akcji. Gdyby opolanie uniknęli błędu kroków i niecelnego podania w kontrze to w 38 minucie prowadziliby 22-16. Ale co się odwlecze to nie uciecze. W 42 minucie Wojciech Knop wykorzystał karnego i przewaga wzrosła do sześciu bramek (23-17), a najwyżej gwardziści prowadzili w 52 minucie. Wówczas Łukasz Kulak trafił na 30-21. W tym czasie defensywa opolan była wyborna i tylko raz gwardziści nie pokonali Sebastiana Kickiego.

W końcówce bramkarz z Zabrza dał jednak o sobie mocno znać. Złapał piłkę po czterech akcjach naszych, a Adam Twardo doprowadził do stanu 31-25. Niemoc przełamał z karnego Wojciech Knop, dwa razy interweniował jeszcze „Roman”, a Paweł Prokop podwyższył na 34-25.

Gwardia Opole – Górnik Zabrze 35:27 (16:13)

Gwardia: Malcher, Romatowski – Śmieszek 3, Swat 1, Prokop 2, Lasoń, Szolc 3, Paweł Adamczak 1, Garbacz 1, Piotr Adamczak 2, Drej 4, Knop 6, Serpina 6, Kulak 5.

Górnik: Kornecki, Kicki – Jurasik 14, Stotko 1, Nat 1, Twardo 2, Bushkou 4, Niedośpiał, Tomczak 2, Mokrzki, Piątek 3, Bednarczyk.

źródło: gwardiaopole.pl