Start > Siatkówka > Kto zagrywa ten wygrywa
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Siatkówka: Kto zagrywa ten wygrywa
2014-12-31 08:00 Ewa Podwysocka

30 grudnia ZKASA postanowiła odpalić przedwcześnie sylwestrowe fajerwerki, które jednak nie okazały się niewypałem. Przed spotkaniem różne panowały nastroje zarówno wśród zawodników ZAKSY i Skry jak i kibiców – w końcu miały się spotkać dwie poważne drużyny, które ostatnio przeżywały, można by rzec, mały kryzys. Przewidując wynik meczu, zapewne większość znawców obstawiałaby szybkie 3-0 dla gości.

Tymczasem obie ekipy były sobie równe w pierwszym secie do wyniku 21-18 kiedy to bełchatowska Skra zaczęła przygasać. Gra toczyła się dosłownie o jedno czy dwupunktową przewagę. Zagumny uruchomił wszystkie tryby i punkty posypały się lawinowo – Gladyr środkiem, Witczak na prawym skrzydle i Kooy z pajpa. Ten ostatni dodatkowo nie zwalniał ręki na zagrywce, czym rozgromił przyjezdnych do 18.

Kolejne dwa sety pozostały bez wyrazu, gdyż ZAKSA od razu odskoczyła rywalom o kilka oczek i grała pewnie przez resztę setów. Gospodarzom wychodziło dosłownie wszystko – odbiór utrzymywał sie na poziomie 57%, atak był bardziej skuteczny niemalże o 10% od gości, nie wspominając o blokach punktowych i wisience na torcie czyli zagrywce. Na 18 zagrywek Dick Kooy zepsuł tylko 3 w całym meczu. Wystrzelił również Jurij Gladyr, który nie zepsuł ani jednego serwisu. Swoje trzy grosze dorzucił takze Witczak, zdobywając w tym elemencie 2 punkty. I tu sprawdza się stare siatkarskie porzekadło, że kto zagrywa ten wygrywa.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:18, 25:18, 25:17)