Start > Siatkówka > Zła passa ZAKSY trwa
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Siatkówka: Zła passa ZAKSY trwa
2014-10-23 17:00 Ewa Podwysocka

Środowe spotkanie między ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Asecco Resovią na ul. Mostowej w niczym nie przypominał ostatniej porażki ZAKSY w bełchatowskim "Ulu", choć gospodarze mecz przegrali 0:3. Rywalizacja rozgorzała od samego początku, a w szeregach ZAKSY dało się wyczuć zaciętość i wolę walki, co można było stwierdzić po wyniku w secie pierwszym 26:28.

ZAKSA grała raczej równo i poprawiła grę w kluczowych elementach tj. odbiorze, ataku i serwisie. Sympatię widzów zyskał nowy rozgrywający gospodarzy Nimir-Abdel Azis, który brylował w zagrywce, zaliczając na swym koncie kilka asów serwisowych. Kedzierzynianie grali równo i ładnie, ale zabrakło skuteczności w końcówkach setów. Sytuacja powtórzyła się w secie drugim, kiedy to ZAKSIE zabrakło szczęścia pod koniec partii. Set trzeci pozostał zupełnie bez historii. Masowo popełniane błędy było wodą na młyn Asecco Resovii, która zmiażdżyła kędzierzynian do 18. Jak to ujął Sebastian Świderski, ZAKSA grała ładnie, ale można przecież grać brzydko i wygrać. MVP spotkania został Rafał Buszek.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (26:28, 23:25, 18:25)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Paweł Zagumny, Łukasz Wiśniewski, Lucas Loh, Jurij Gladyr, Dominik Witczak, Dick Kooy, Paweł Zatorski (l) – Nimir Abdel-Aziz, Wojciech Kaźmierczak, Kay van Dijk, Krzysztof Zapłacki.

Asseco Resovia Rzeszów: Fabian Drzyzga, Rafał Buszek Russell Holmes, Jochen Schoeps, Piotr Nowakowski, Nikolaj Penczew, Krzysztof Ignaczak (l) - Dawid Konarski, Lukas Tichacek, Łukasz Perłowski.