Start > Siatkówka > Porażka ZAKSY w Bełchatowie
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Siatkówka: Porażka ZAKSY w Bełchatowie
2014-10-19 21:40 Ewa Podwysocka

Pierwszy poważny mecz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na wyjeździe ze Skrą Bełchatów okazał się łatwym łupem tych drugich. Zapowiadany jako hit kolejki PlusLigi mecz był dość nudny, przewidywalny, a czasem można było stwierdzić, że przykro było na niego patrzeć. Niemniej jednak nie można powiedzieć, że „chłopaki z Kentucki” poddali się bez walki. Na grę zespołu na pewno wpłynął brak Marcina Możdżonka, który opuścił ekipę by grać w Turcji pod okiem Daniela Castellaniego. Dodatkowo w szeregach drużyny zabrakło Michała Ruciaka zmagającego się z kontuzją, jak i Grześka „Bociusia” Boćka, u którego stwierdzono niedawno bardzo poważną chorobę.

Po tylu nieprzyjemnościach, na ZAKSĘ spadł kolejny cios w postaci pierwszego seta w bełchatowskim „Ulu”. W przegranej do 12 partii wszystko było nie tak. Zawodnicy wydawali się pogubieni i totalnie niezgrani. Pomimo lepszego niż u gospodarzy przyjęcia (48%), kędzierzynianie nie byli w stanie wypracować skutecznych ataków, co było ewidentne w statystykach, gdyż gospodarze przewyższali gości w tym elemencie niemalże dwukrotnie.

Pomimo wzrostu skuteczności w odbiorze i ataku w secie drugim oraz w miarę wyrównanej walki, ZAKSA nie była wstanie wygrać końcówki seta. Ponadto Skra brylowała również w zagrywce, gdzie asa zaliczył m.in. Mariusz Wlazły. Dick Kooy miał wyraźne problemy z odbiorem. Piłki przez niego odbijane leciały w prawo, w lewo, ale nie tam gdzie powinny. Ani Paweł Zatorski ani Lucas Loh (50% i 70% skuteczności w odbiorze) nie mogli zaradzić tej sytuacji.

Podobnie było w trzeciej partii, ale z powodu spadku skuteczności Skry w odbiorze w sercach kibiców z Kędzierzyna tliła się iskierka nadziei, że może ZAKSA urwie 3 trzeciego seta Skrze. Drużyny grały raczej równo przez pierwszą połowę seta 15-16. Skra nie odpuszczała jednak ani na chwilę. Zarówno Conte jak i Winiarski mieli słabsze chwile w odbiorze, ale potrafili odpokutować na siatce, na której oboje wykazywali 67% skuteczności. Ostatecznie ZAKSA „popłynęła” w secie trzecim do 21, a w cały meczu 3:0. Pozostaje pytanie, czy ZAKSA wraz z głównym przyjmującym pozostaną dalej bez odbioru? Bez odbioru...

Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:12, 25:21, 25:21)

Skra: Uriarte, Winiarski, Kłos, Wlazły, Conte, Lisinac, Piechocki (libero) oraz Brdjović, Marechal.

ZAKSA: Zagumny, Loh, Gladyr, Witczak, Kooy, Wiśniewski, Zatorski (libero) oraz Abdel-Aziz, Witczak, van Dijk, Kaźmierczak