Start > Siatkówka > Jednostronne widowisko na rozpoczęcie sezonu 2014/2015
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Siatkówka: Jednostronne widowisko na rozpoczęcie sezonu 2014/2015
2014-10-05 08:00 Maja Macierzyńska

Inauguracja Plus Ligi w sezonie 2014/2015 nastąpiła 3.10.2014 r. w Częstochowie. Pierwszy mecz rozegrały drużyny AZS Częstochowa i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Po złocie zdobytym przez naszych siatkarzy na Mistrzostwach Świata nadszedł czas na powrót do rozgrywek krajowych.

Na boisku mogliśmy zobaczyć Pawła Zagumnego, Marcina Możdżonka, Pawła Zatorskiego i Pawła Brandta, którzy 21.09.2014 w finale Mistrzostw Świata pokonali reprezentację Brazylii. Po krótkim odpoczynku, pomogli swoim kolegom zwyciężyć w pierwszym meczu tego sezonu.

Sam mecz był praktycznie bez historii, oprócz momentów gdy gospodarze starali się stanąć na wysokości zadania to ekipa z Kędzierzyna dyktowała warunki na boisku. Doskonale w przyjęciu i obronie grał Paweł Zatorski, który chyba do końca nie jest jeszcze zgrany z zespołem (zwłaszcza w Dickiem Kooyem, czasami można było odnieść wrażenie, że sobie przeszkadzają na boisku).

Pierwszy punkt został zdobyty przez drużynę gospodarzy. Na początku bardzo wyrównanie. Witczak skutecznie w ataku doprowadza do stanu 7:7. Asem serwisowym przyjezdni wychodzą na jednopunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Po chwili je tracąc. Paweł Zagumny uruchamia pajpa i doprowadza do wyrównania przy stanie 10:10. Ten set stał pod znakiem zepsutych zagrywek. Agresywny blok Wiśniewskiego daje ZAKSIE dwupunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej 16:14. Gładyr posłał świetną zagrywkę uciekającą do linii, ale niestety uciekającą za bardzo bo wyszła w aut. Zagumny znów gra pajpem. Po kilku udanych akcjach ZAKSA wychodzi na pięciopunktowe prowadzenie. Janeczek zdobywa 17 punkt dla swojej drużyny. Dominik Witczak kiwka po prostej. Witczak zatrzymany z piłki sytuacyjnej. As serwisowy gospodarzy. Jurek Gładyr skutecznie z krótkiej. Zmiana po stronie ZAKSY, schodzi Zagumny. Druga w tym secie kiwka rozgrywającego De Amo przedłuża nam tego seta, ale zaraz jego błąd przy zagrywce daje ZAKSIE 25 punkt.

W drugi set lepiej weszła ZAKSA już od początku utrzymując dwupunktowe prowadzenie. I z takim prowadzeniem schodzą na pierwszą przerwę techniczną. Doskonała zagrywka Pawła Zagumnego powoduje konsternację u zawodników gospodarzy. Świetne przyjęcie Zatorskiego pozwala Zagumnemu rozegrać piłkę do Gładyra. As serwisowy Gładyra daje ZAKSIE czteropunktowe prowadzenie. Chwilę później posyła piłkę delikatnie w aut. Znów zmiana na pozycji rozgrywającego. Druga przerwa techniczna i prowadzenie 16:12 przyjezdnych. Kooy skutecznie obija blok dając ZAKSIE piłkę setową, obronioną przez gospodarzy po błędzie Wiśniewskiego z krótkiej w aut. Ale gospodarze oddają punkt po swojej zepsutej zagrywce.

Na początku trzeciego seta mamy najwyższe prowadzenie gospodarzy 5:2. Ale za chwilę błąd dotknięcia siatki daje kolejny punkt ZAKSIE. Piękna przesunięta krótka w wykonaniu AZSu utrzymuje ich prowadzenie. Kaczyński otrzymuje żółtą kartkę. Ale i tak gospodarze schodzą na pierwszej przerwie technicznej z dwupunktowym prowadzeniem. Nimir wyrównuje wynik asem serwisowym 8:8. Po udanym ataku ZAKSA wychodzi na jednopunktowe prowadzenie. A Paweł Zatorski jest wszędzie. Znów kiwka rozgrywającego doprowadza do remisu. Ale widać przewagę ZAKSY, która prowadzi na drugiej przerwie technicznej 18:15. Kooy po taśmie z pajpa w aut. Sebastian Świderski bierze przerwę przy stanie 22:19. Mecz kończy zawodnik AZS po nieudanym ataku w antenkę.