Start > Siatkówka > ZAKSA Kędzierzyn poza podium PlusLigi
Wyszukiwarka ofert pracy
Siatkówka: ZAKSA Kędzierzyn poza podium PlusLigi
2014-04-27 21:15 Ewa Podwysocka

W niedzielne popołudnie na ul. Mostowej odbyło się 4. i ostatnie spotkanie o brąz PlusLigi pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Jastrzębskim Węglem.

Po grze punkt za punkt w secie pierwszym drużyny przekazywały sobie dwupunktowe prowadzenie. Pod wodzą Kubiaka, który wiódł prym zarówno w ataku jak i bloku, JW zdobył 5 oczek przewagi 8:13. Mimo potężnych ataków Witczaka na prawym skrzydle, goście zdołali utrzymać przewagę 10:16. Pogubiona ZAKSA zaczęła popełniać szkolne błędy, niemniej jednak dalej próbowała zdobywać cenne punkty blokiem 14:22. Wydawało się, ze przewaga gości była już na tyle wysoka, że kędzierzynianie zrezygnowali z dalszej walki 16:25.

Druga odsłona znów prezentowała wyrównaną grę. As serwisowy Witczaka oraz błąd podwójnego odbicia po stronie JW wystarczyły aby ZAKSA zdobyła prowadzenie 6:5. Blok Ruciaka i Wiśniewskiego na Michale Łasko podwyższył prowadzenie ZAKSY do dwóch oczek 9:7. W połowie seta obie drużyny dalej grały zawzięcie 13:13, 17:16. Na skutek błędów w obronie oraz autowych zagrywek ZAKSY, JW odskoczył na 3 a następnie 4 punkty 18:22. Sytuację próbowali ratować Witczak na prawym skrzydle oraz Wiśniewski na środku 20:24. Na skutek nieprecyzyjnego odbioru Ruciaka, set 2. wylądował na koncie ZAKSY.

ZAKSA rozpoczęła 3. set dwupunktowym prowadzeniem, które utrzymywała przez kilka chwil. Wystarczyły jednak błędy w obronie oraz Kubiak na lewym skrzydle, aby to JW prowadził 3 punktami. Jastrzębianie dołożyli skuteczny blok i już było 6:12. Sytuacja ZAKSY daleka była od idealnej. Kędzierzynianie nie odpuszczali jednak. Bociek na ataku i zagrywce oraz Możdżonek na środku gonili jastrzębian 13:16. Gdy przewaga JW stopniała do 2 oczek, sędzia „puścił” podwójne odbicie Wojtaszka, co rozwścieczyło ZAKSĘ oraz ich kibiców i doprowadziło do czteropunktowej przewagi JW. Pomimo dwóch autowych zagrywek jastrzębian, prowadzili oni w końcówce seta 19:24. Brąz mieli na wyciągnięcie ręki i dzięki autowej zagrywce Kooya sięgnęli po nie bez problemu 20:25.

ZAKSA Kędzierzn-Koźle - Jastrębski Węgiel 16:25, 20:25, 20:25

ZAKSA: Zagumny P., Ruciak M., Kooy D., Wisniewski Ł., Możdżonek M., Bociek G., Lewis D(l); Witczak D., Pilarz G., Polański Ł.

JW: Łasko M., Van de Voorde S., Pajenk A., Gierczyński K., Masny M., Kubiak M., Wojtaszek D(l).; Filippov D., Popiwczak J.