Start > Siatkówka > ZAKSA Kędzierzyn pozostaje w grze. Wciąż z szansą na brąz
Wyszukiwarka ofert pracy
Siatkówka: ZAKSA Kędzierzyn pozostaje w grze. Wciąż z szansą na brąz
2014-04-26 23:15 Ewa Podwysocka

Walka o brąz przeniosła się do Kędzierzyna. 26 kwietnia odbyło się 3. spotkanie pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle a Jastrzębskim Węglem.

Pierwszy punkt w meczu zdobył Bociek z prawego skrzydła. Obie drużyny niezaprzeczalnie zaczęły od mocnego uderzenia, broniąc zawzięcie każdej piłki 3:4. W połowie seta JW odskoczył chwilowo na 2 oczka. Wystarczyło jednak kilka dobrych akcji środkiem i kiwka Zagumnego aby to ZAKSA objęła prowadzenie 14:13. Żadna z drużyn nie odpuszczała, a jednopunktowa przewaga przechodziła z rąk do rąk 18:19. W końcówce JW niebezpiecznie odskoczył na dwa oczka 18:20 oraz 21:23. Przy trzypunktowej przewadze JW, Zagumny posłał piłkę do Boćka, który wpakował ją z wielką mocą w prawe pole. Seta zakończył Łasko z drugiej linii.

Drugi set podobnie równy do pierwszego aż do przełomu 10:14, kiedy JW zdobył serię 4 punktów. Kędzierzynianie próbowali gonić pajpami w wykonaniu Ruciaka, ale JW odczytał perfekcyjnie intencje gospodarzy i odskoczył na 6 a potem 7 i 8 oczek 14:22. ZAKSA oddała ostatecznie seta 18:25.

Trzecią odsłonę rozpoczął Kubiak zagrywką w „sito”. Walka punkt za punkt na początku trzeciej partii zwiastowała zacięty pojedynek w tej części meczu. ZAKSA zdołała odskoczyć na 3 oczka 9:6. Kędzierzyn zdołał utrzymać przewagę do połowy seta 16:16. Remis nie trwał długo, bo już kilka chwil później ZAKSA znów prowadziła 2 punktami. Końcówka seta była równie zażarta jak początek. Po niefortunnym nieporozumieniu w szeregach ZAKSY, JW prowadził już 22:24, witając się powoli z 3. miejscem w Pluslidze. Bociek z prawej wyrównał na 24:24 posyłając torpedę z piłki sytuacyjnej. Odpowiedział mu JW zdobywając kolejny punkt. Bociek znów wyrównał na 25:25. Jastrzębianie nie odpuszczali. Wiśniewski z krótkiej wtrącił swoje trzy grosze i zdobył przewagę dla swojej drużyny 27:26. ZAKSA wróciła z dalekiej podróży i wygrała seta 28:26.

W czwartym secie to JW odskoczył szybko na 2 punkty „czopując” Boćka 2:4. Gdy Jastrzębianie zdobyli już 4 punty przewagi, ZAKSA odpracowała swoje punkty blokiem, zagrywką i szczęściem 7:8. Wyrównał Ruciak z lewego skrzydła, zdobywając następnie przewagę dla ekipy z Kędzierzyna 11:9. Po wymianie przewagami, Kooy posłał potężnego pajpa w szeregi JW, a następnie Możdżonek i Ruciak założyli „czapę” na lewej stronie, zdobywając 3 punkty przewagi 20:17. W końcówce seta jastrzębianom wyraźnie nie wychodziła zagrywka do tego stopnia, że Michał Kubiak bo nieudanym serwie ze złości kopnął piłkę i został okrzyknięty przez kibiców mianem „łajzy”. ZAKSA doprowadziła do tie-breaku, wygrywając 4. seta 22:25.

Początek 5 seta okazał się bardziej szczęśliwy dla Kędzierzyna. Kooy błysnął zagrywką, posyłając asa i zdobywając 2 punkty przewagi 5:3, którą drużyna konsekwentnie powiększała 10:5.

Gdy wydawało się, że jastrzębianie odrobią straty, Kubiak posłał swój serwis nie inaczej jak w siatkę. Ruciak obił blok przeciwnika i ZAKSA znów prowadziła wysoko 12:8. Piłkę meczową dla ZAKSY zdobył JW nieumiejętnym odbiorem.

MVP spotkania został Grzegorz „Bociuś” Bociek.

W niedzielę czwarty mecz o brąz. Zwycięstwo kędzierzynian spowoduje, że o medalu zadecyduje piąte spotkanie w Jastrzębiu.

ZAKSA Kędzierzn-Koźle - Jastrzębski Wegiel 3:2

ZAKSA: Zagumny, Ruciak, Kooy, Wiśniewski, Możdżonek, Bociek, Lewis (l) - Witczak, Pilarz, Ferens, Polański

JW: Masny, Gierczyński, Kubiak, Pajenk, Van de Voorde, Łasko, Wojtaszek (l) - Popiwczak, Malinowski, Filippov, Marechal, Bontje