Start > Siatkówka > Pierwsza wygrana w play-off
Sportingbet.pl
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Siatkówka: Pierwsza wygrana w play-off
2014-03-08 07:00 Redakcja
Zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zgodnie z planem pewnie pokonał Indykpol AZS Olsztyn w pierwszym pojedynku rundy play-off. MVP meczu wybrany został Paweł Zagumny. W sobotę o godz. 18 drugie spotkanie tych drużyn. Stawką tej rywalizacji jest awans do najlepszej czwórki PlusLigi.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz. Szybko objęli prowadzenie, gdy Dominik Witczak i Dick Kooy wykorzystali kontrataki, a Michał Ruciak posłał asa, było 7:3. Przewaga urosła do pięciu punktów, gdy akademicy popełnili dwa błędy. Po czasie wziętym przez trenera Krzysztofa Stelmacha Indykpol zniwelował straty. Po punktowej zagrywce Pablo Bengoleo było już tylko 13:14. Końcówka należała do ZAKSY. Dwupunktowe prowadzenie dał nam atak Ruciaka. Za moment Marcin Możdżonek huknął z przechodzącej, Witczak wykorzystał kolejną kontrę, a Rafał Buszek posłał piłkę w siatkę i zrobiło się 23:18. Seta zakończył Kooy.

Więcej walki było w drugiej odsłonie. Goście pierwsi objęli prowadzenie. Gdy Buszek posłał asa, to było już 8:5. Trzypunktową przewagę AZS utrzymał do stanu 14:11. Wtedy do głosu doszli kędzierzynianie. Po kiwce Pawła Zagumnego i kontrze Kooya doprowadzili do remisu po 14, a gdy błąd popełni Bengolea, to wyszli na prowadzenie. ZAKSA odskoczyła na 23:20, ale siatkarze z Olsztyna nie rezygnowali. Matti Oivanen mocno zagrywał, a jego koledzy wygrali trzy akcje z rzędu. W końcu reprezentant Finlandii popełnił błąd, a decydujący punkt zdobył Łukasz Wiśniewski, który zatrzymał atak Bengolei.

W trzeciej partii nastąpił pogrom gości. Gracze AZS-u popełniali sporo błędów, co skrzętnie wykorzystali nasi zawodnicy. Kiedy sędzia ukarał czerwoną kartką Piotra Łukę, to ZAKSA prowadziła 16:10. Po chwili przewaga ta wzrosła do dziesięciu punktów. Seria mocnych serwisów Ruciaka i wykorzystanych kontrataków doprowadziły do wyniku 22:12. Po stronie ZAKSY na parkiecie pojawili się jeszcze zmiennicy. AZS odrobił kilka oczek, ale losów meczu nie był wstanie odmienić.

ZAKSA: Zagumny, Ruciak, Kooy, Wiśniewski, Możdżonek, Witczak, Gacek (l) - Polański, Lewis, Ferens, Bociek

AZS Olsztyn: Dobrowolski, Bengolea, Buszek, Oivanen, Hain, Szymański, Żurek (l) - Sobala, Pająk, Krzysiek, Łuka

Autor: Grzegorz Łabaj
Źródło: zaksa.pl

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
autor:

(imię)
Treść:

(maksymalnie 400 znaków)
Szukamy współpracowników!
Znasz się na sporcie?
Chcesz zostać dziennikarzem?
Zgłoś się do nas!
Oferujemy akredytacje.

Zapraszamy!

redakcja@sportopolski.pl


SportOpolski na

TWOJA WIZYTÓWKA


www.smsopole.sportopolski.pl


www.startopole.sportopolski.pl

© 2008 sportopolski.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: infoexpert - ixcms ™