Start > Siatkówka > Remisowy weekend SMS-u
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Siatkówka: Remisowy weekend SMS-u
2014-03-10 08:00 Redakcja
Po emocjonującym spotkaniu siatkarki SMS-u LO II Opole uległy w pierwszym meczu fazy play-off na własnym parkiecie drużynie PLKS-u Pszczyna Jastrzębie Borynia 1:3.

Spotkanie zaczęło się idealnie dla naszych dziewczyn. W pierwszym secie bowiem w końcówce to właśnie opolanki były lepsze i wygrały do 20. Prawie udało się to również w drugiej odsłonie. Tym razem jednak PLKS wygrał do 24.

Opolanki nie zdołały już niestety tego dnia wygrać żadnego seta, przygrywając kolejno do 22 i 19.

SMS LO II Opole - PLKS Pszczyna Jastrzębie Borynia 1:3 (25:20, 24:26, 22:25, 19:25)

SMS: Martyna Paczkowska, Dominika Krupa, Agata Wilk, Marta Sikora, Anna Grzechnik, Judyta Gawlak, Daria Michalak (libero) oraz Sabina Gierejkiewicz, Izabela Łabuz, Katarzyna Krawczyk, Vanessa Łobodzińska.

Siatkarki SMS-u LO II Opole pokonały w drugim spotkaniu fazy play-off zespół PLKS-u Pszczyna Jastrzębie Borynia 3:2 i wyrównały stan rywalizacji (1:1).

Po sobotniej porażce opolanki nie weszły w spotkanie dobrze. Zawodniczki PLKS-u odskoczyły szybko na 5 punktów i też taką różnicą wygrały pierwszego seta. Później jednak było już znacznie lepiej. Wygrana na przewagi druga odsłona i gładko czwarta sprawiły, że o końcowym wyniku miał rozstrzygnąć tie break. W nim PLKS prowadził już 12:9, aby przegrać do 16. O wyniku zadecydowała między innymi dobra gra blokiem. W ostatnim secie aż pięciokrotnie przyjezdne nadziewały się niego.

Niedzielna wygrana jest pierwszą w historii naszego klubu z PLKS-em.

Kolejne mecze 22 i 23 marca w Pszczynie. Walka toczy się do 3 zwycięstw.

Również w rywalizacji AZS-u Gliwice z Sokołem Katowice jest 1:1. W sobotę w Gliwicach wygrały przyjezdne w stosunku 3:2. W niedzielę było 3:2 dla AZS-u.

Marta Sikora: Oba spotkania były bardzo emocjonujące szczególnie w końcówkach, kiedy trzymamy te nerwy na wodzy i staramy się realizować taktykę. Właśnie to było przydatne nam, aby osiągnąć korzystny wynik. Bardzo się cieszę, że drugi mecz był odwróceniem pierwszego. W niedzielę więcej błędów popełniły przeciwniczki. Oba spotkania oceniam na bardzo dobym wysokim poziomie.

Patryk Fogel (trener): Cieszy postawa dziewczyn. W końcówce piątego seta pokazaliśmy, że nie ma wyniku z którego nie można wrócić. Dziewczyny nie spuściły głów i grały dalej solidnie swoja wypracowaną siatkówkę. Niedzielny mecz był słabszy, ale emocji było równie wiele. Za dwa tygodnie wszystko rozegra się na płaszczyźnie zagrywki i jej przyjęcia. Będziemy grali na dużej hali, gdzie zespół z Pszczyny podchodzi do zagrywki bardzo daleko, co utrudnia zadanie przyjmującym. Jeżeli my swoją zagrywką spowodujemy niepewność w szeregach Pszczyny to jest duża szansa na przeniesienie rywalizacji do Opola. Walka w play off to bardzo miła odmiana. Pokazaliśmy, że ciężka i systematyczna praca przez kilka lat opłaca się. Od początku mówiliśmy, że w dziewczynach jest potencjał, że warto w nie inwestować. Chciałbym podziękować Prezydentowi Opola, który zauważył, że jesteśmy warci wsparcia i my teraz odpłacamy się swoja bardzo dobrą grą.

SMS LO II Opole - PLKS Pszczyna 3:2 (20:25, 26:24, 23:25, 25:18, 18:16)

SMS: Martyna Paczkowska, Dominika Krupa, Agata Wilk, Anna Grzechnik, Judyta Gawlak, Marysia Godlewska, Daria Michalak (libero) oraz Izabela Łabuz, Marta Sikora, Sabina Gierejkiewicz, Katarzyna Krawczyk, Vanessa Łobodzińska.