Start > Siatkówka > Najważniejsze mecze sezonu
Sportingbet.pl
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Siatkówka: Najważniejsze mecze sezonu
2014-03-06 07:00 Redakcja
W sobotę 8 marca o godzinie 16:00 i niedzielę 9 marca o godzinie 11:00 SMS LO II Opole w ramach fazy play off podejmie na własnym parkiecie w hali przy ulicy Pułaskiego 3 zespół PLKS-u Pszczyna.
Wstęp wolny.

Nadchodzące spotkania zapowiadają się niezwykle emocjonująco, ponieważ dojdzie do konfrontacji drugiego (SMS) i trzeciego (PLKS) zespołu w tabeli. W rundzie zasadniczej dwa razy lepsze okazały się siatkarki z Pszczyny. W spotkaniu w Opolu wygrały po tie-breaku, w rewanżu u siebie nie pozwoliły SMS-owi ugrać choćby seta. - Pszczyna jest drużyną, która opiera się narzucanym przez nas warunkom gry, nie złamie się szybko, ani na pewno nie podda – mówi rozgrywająca SMS-u Marta Sikora.

Dla walczącej o powrót do I ligi Pszczyny gra w fazie play off to norma. W zeszłym sezonie PLKS wystąpił w półfinałach, jednak nie zdołał awansować do turnieju finałowego. Opolanki debiutują w tej fazie rozgrywek i choć przyjdzie im grać z jedynym zespołem, z którym mają ujemny bilans punktowy to podopieczne Patryka Fogla pokazały, że potrafią sprawić niespodziankę w konfrontacji z niejednym faworytem (wygrane z Sokołem w Katowicach czy na własnym parkiecie z Politechniką Śląską Gliwice).

- Przed nami najważniejsze mecze z drużyną z Pszczyny, do których zaczęłyśmy już przygotowania. Jest to przeciwnik wymagający, dlatego w tych spotkaniach będziemy chciały zaprezentować się z jak najlepszej strony i oczywiście zwyciężyć. Bardzo ważna będzie koncentracja i realizacja taktyki. Myślę, że z naszym sercem zostawionym na boisku i walką o każdą piłkę odniesiemy zwycięstwo i awansujemy dalej – mówi rozgrywająca SMS-u Agata Wilk.

Rywalizacja w tej fazie rozgrywek toczy się do trzech zwycięstw, a stawka jest wysoka, ponieważ zwycięzca przechodzi do turnieju półfinałowego.

- W trakcie krótkiej przerwy w rozgrywkach  wypracowałyśmy na treningach elementy, które mają kluczowe znaczenie dla zadawalającej gry i takiej gdzie wszelkie założenia Trenera są realizowane. Tylko wtedy da się wyczuć pewien spokój. Miało to miejsce kiedy walczyłyśmy w meczu z Jaworznem i od razu rzutowało to na korzystny wynik. Ważną rolę odgrywa organizacja gry, która jest coraz lepsza. To czego chcemy uniknąć, zwłaszcza w nadchodzących meczach z Pszczyną to z pewnością nerwowe końcówki setów. Jestem przekonana o dobrej motywacji na najbliższy czas. Liczę na zacięte i ciekawe spotkania w końcówce sezonu. Wszystkich serdecznie zapraszamy na mecze – dodaje Marta Sikora.

Partnerem spotkań fazy play off jest Kwiaciarnia Fidkowscy w Opolu.

źródło: sms.opole.pl
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
autor:

(imię)
Treść:

(maksymalnie 400 znaków)
Szukamy współpracowników!
Znasz się na sporcie?
Chcesz zostać dziennikarzem?
Zgłoś się do nas!
Oferujemy akredytacje.

Zapraszamy!

redakcja@sportopolski.pl


SportOpolski na

TWOJA WIZYTÓWKA


www.smsopole.sportopolski.pl


www.startopole.sportopolski.pl

© 2008 sportopolski.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: infoexpert - ixcms ™