Start > Żużel > X Opolska Gala Żużlowa na Lodzie
Sportingbet.pl
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Żużel: X Opolska Gala Żużlowa na Lodzie
2014-01-21 07:00 Redakcja
Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM jest organizatorem Opolskiej Gali Żużla na Lodzie – największej na Opolszczyźnie imprezy charytatywnej, mającą na celu pomóc w rehabilitacji dzieciom pokrzywdzonym przez los.

Do tej pory podczas dziewięciu edycji udało się wesprzeć 15 chorych dzieci oraz żużlowca Rafała Wilka, który doznał ciężkiej kontuzji na torze.

Najbliższa jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się w dniu 25 stycznia 2014 r. w hali sztucznego lodowiska Toropol w Opolu przy ul. Barlickiego 13 i rozpocznie o godz. 18:00.

Teraz do wymienionej grupy dołączy trójka kolejnych chorych dzieci: sześcioletnia Zuzia Macheta z Gogolina cierpiąca na niezwykle rzadką chorobę skóry, jej rówieśnik Mikołaj Kowalów z Opola, który urodził się z poważną wadą rozwoju mózgu oraz jednoroczna Julia Bonk, córeczka brązowego medalisty olimpijskiego i mistrzostw świata Bartłomieja Bonka, która urodziła się z poważnym niedotlenieniem mózgu i obecnie przechodzi kosztowną rehabilitację z innowacyjną terapią komórkami macierzystymi. Pomoc otrzymają także dwie instytucje pracujące z dziećmi - Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie oraz Fundacja Domowe Hospicjum dla Dzieci.

Pomysłodawcy opolskiej Gali Piotr Żyto i Andrzej Hawryluk zadbają, aby była ona atrakcyjna dla publiczności. Głównym punktem styczniowej imprezy będzie Turniej Żużlowy Par na Lodzie o puchar Marszałka Województwa Opolskiego i nagrody Prezydenta Miasta Opola - w takiej konwencji będą to pierwsze zawody żużla klasycznego na lodzie w Polsce! Skład turnieju zostanie opublikowany w momencie potwierdzenia udziału w nim przez żużlowców, do których zostały wystosowane zaproszenia. Impreza promuje także inne dyscypliny motorowe, dlatego przed zawodami żużlowymi zostaną rozegrane dwa miniturnieje na motocyklach crossowych i na quadach. W pierwszym wystartują medaliści mistrzostw Polski w enduro i w superenduro, uczestnicy Sześciodniówki oraz mistrzostw świata i Europy w enduro i superenduro: m.in. Rafał Bracik, Jakub Kucharski i Marcin Małek, natomiast w drugim udział wezmą zawodnicy Quad Speedway Częstochowa, na czele z Łukaszem Eliaszem i jego ojcem Romanem - Mistrzami Polski w enduro i w cross-country. Na tafli lodowiska zaprezentuje się dwukrotny kartingowy Mistrz Polski Młodzików Alan Lalak, który przeszedł do historii sportu kartingowego jako najmłodszy zdobywca tytułu Mistrza Polski, bo w wieku 9 lat (2012). Alan jest także zdobywcą Pucharu Easykarta i uczestnikiem światowego finału easykarta we Włoszech. Już w lutym wyjeżdża do słonecznej Italii, gdzie od najbliższego sezonu przez kilka lat będzie rozwijać swój nieprzeciętny talent w jednym z najlepszych teamów na świecie EmiliaKart i w przyszłości być może będzie kolejnym Polakiem w formule F1.

Pokazowy przejazdu samochodem rajdowym Ford Sierra Cosworth  zaprezentuje kierowca Automobilklubu Opolskiego Marcin Kozłowski - mistrz Polski w samochodowych wyścigach górskich w klasie HS/J2. Do Opola przyjedzie kadra narodowa polskich żużlowców, która w tym dniu rozpoczyna swoje zgrupowanie. W opolskiej Gali uczestniczyć będą nasi Dakarowcy, na czele z Rafałem Sonikiem, kapitanem Poland National Team. Na
trybunach nie zabraknie także byłego zawodnika Kolejarza Opole Jerzego Szczakiela, pierwszego polskiego indywidualnego mistrza świata na żużlu i mistrza świata w parach. Zaproszenia zostały wysłane do Michał Sikory - wiceprezesa Polskiego Związku Motorowego oraz Piotra Szymańskiego - przewodniczącego Głównej Komisji Sportu Żużlowego PZM. Sportowców dopingować będą drużynowi mistrzowie Polski w podnoszeniu ciężarów, sztangiści Budowlanych Opole, a wśród nich Bartłomiej Bonk – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie i ostatnich mistrzostw świata we Wrocławiu.

Opolska impreza, która odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i Prezydenta Miasta Opola, cieszy się dużym zainteresowaniem mass-mediów lokalnych i ogólnopolskich, a w ostatnich latach obsługiwało ją około 60 dziennikarzy i fotoreporterów, w tym z zagranicy. Relacje z opolskiej Gali ukazywały się w stacjach telewizyjnych i radiowych, zaś szereg informacji zostało zamieszczonych w wielu gazetach, dziennikach, magazynach, a także portalach internetowych.

Opolska Gala Żużla na Lodzie jest formą zawodów sportowych i wspaniałej zabawy, w której uczestniczy publiczność. Organizatorzy przygotowali upominki dla kibiców, a otrzymają je szczęśliwcy, którzy złapią rzucane w stronę widowni piłeczki.

Opolska gala w naszej ocenie ma dodatkowy walor, ponieważ oprócz popularyzacji sportów motorowych na Opolszczyźnie, zwraca uwagę na potrzeby osób pokrzywdzonych przez los, których wokół nas jest tak wiele, i które oczekują życzliwej, ludzkiej pomocy.

Nad całością organizacyjną i realizacyjną X Opolskiej Gali Żużla na Lodzie czuwa powołany Komitet Wykonawczy, którym kieruje Grzegorz Szymański.

Bilety w cenie 30,- PLN trafiły już do sprzedaży i można je nabyć w następujących punktach na terenie Opola:
1) Lodowisko TOROPOL (kasy) – ul. Barlickiego 13.
2) Pub Sportowy POD AMFITEATREM – ul. Barlickiego 13
3) LUDOVA BAR – Mały Rynek 18 (przy ul. Havla)
4) Sklep Tytoniowy TABACO – ul. Katowicka 28 c (przy skrzyżowaniu z ul. 1 Maja)
5) Sklep DOMEX – ul. Armii Krajowej 36
6) Sklep Motoryzacyjny MpartsMOTOCYKLE – Jana III Sobieskiego 27 (Wróblin)
7) Stacja Paliw BP-Oktan – ul. Armii Ludowej (obwodnica)
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
autor:

(imię)
Treść:

(maksymalnie 400 znaków)
Szukamy współpracowników!
Znasz się na sporcie?
Chcesz zostać dziennikarzem?
Zgłoś się do nas!
Oferujemy akredytacje.

Zapraszamy!

redakcja@sportopolski.pl


SportOpolski na

TWOJA WIZYTÓWKA


www.smsopole.sportopolski.pl


www.startopole.sportopolski.pl

© 2008 sportopolski.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: infoexpert - ixcms ™