Start > Żużel > Opolska prezentacja
Sportingbet.pl
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Żużel: Opolska prezentacja
2009-01-17 20:00 Łukasz Jażdżewski

W sobotni wieczór w opolskiej restauracji "Czardasz" odbyła się prezentacja opolskiego zespołu. Z powodu choroby zabrakło Piotra Rembasa, nie było także Roberta Księżaka, który przebywa w Australii i Fritza Wallnera (Austria).

Na początku doszło do spotkania przedstawicieli klubu i trenera z zawodnikami. Wiem, że nie jesteśmy uważanie za faworytów, niektórzy uważają, że będziemy na końcu ligi - mówił do zgromadzonych jeźdźców prezes Kolejarza Jerzy Drozd. Jednak może to się okazać naszym atutem. Najważniejsza jest atmosfera i mam nadzieję, że będziecie się w stanie dogadać - dodał.

Następnie zarówno zawodnicy jak i członkowie zarządu byli dostępni dla opolskich mediów. Powoli dochodzę do siebie. Najgorsze były dwa pierwsze tygodnie - mówi Tomasz Schmidt, który tuż przed świętami Bożego Narodzenia przeszedł operację przepukliny. Biegam, chodzę na basen, gram w piłkę, ale jeszcze nie trenuję na siłowni - dodaje zawodnik. Po poprzednim sezonie czułem się załamany, ale w tym chcę pokazać, że jestem zawodnikiem na którego warto stawiać. Pragnę aby kibice trzymali za mnie kciuki tak jak zawsze to robią - zakończył opolski wychowanek.

Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie dla Kolejarza bardzo udany. Dobrze jest kiedy cały zespół ma radość z jazdy i jest dobry wynik - komentował Stephan Katt. Dobrze czuję się na opolskim torze. Jest on bardzo podobny do obiektu który jest w Somerset. Dwa sezony temu, kiedy jeździłem w barwach Orła zdobyłem na torze w Opolu czternaście punktów, nie będę narzekał jeżeli uda mi się tak punktować w każdym spotkaniu - dodaje niemiecki jeździec. Zdaję sobie sprawę, że jestem nową twarzą w zespole, ale mam nadzieję, że na wynik będą pracować zarówno zawodnicy jak i kibice. Cieszę się, że jestem w Opolu.

Chciałem z powrotem wrócić do polskiej ligi, miałem jeszcze jedną ofertę z polskiego klubu, ale wybrałem Opole i szczerze mówiąc jakby skontaktował się ze mną klub, w którym już kiedyś jeździłem to bym odmówił. Chcę jeździć w Kolejarzu. Byłem już tutaj wcześniej, znam tor, znam ludzi, chłopaków z drużyny, mam nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Jeżeli będziemy wygrywać u siebie to będzie dobra atmosfera, a to pozwoli nam na zwycięstwa na wyjazdach - mówił były rekordzista opolskiego toru Pavel Ondrasik.

Od początku miałem dobry kontakt z działaczami, dostałem dobre warunki, więc nie pozostaje mi nic innego jak jeździć - mówił nowy nabytek Kolejarza Paweł Jackiewicz. Chciałbym prezentować się jak najlepiej, aby przyczynić się do dobrego wyniku Opola. Trudno jest mi wypowiadać się na temat szans zespołu, ale uważam że jesteśmy w stanie powalczyć.

Może na papierze nie jesteśmy najsilniejsi, ale każdy z tych chłopaków potrafi jechać, jeżeli wszystko nam się ułoży to jesteśmy w stanie zrobić niejedną niespodziankę. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy uznawani za potentatów ligi, ale zrobimy wszystko, aby działacze i kibice byli zadowoleni - dodał Robert Flis.

To, że nie jesteśmy uznawani za faworytów ligi a wręcz przeciwnie za zespół, który będzie dostarczał punkty mobilizuje nas. Trzeba pokazać, że Opole stać na coś. Zawodnicy, którzy zostali zakontraktowani z niejednego pieca chleb jedli. Oni potrafią jeździć. Uważam, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie osiągnąć dobry wynik, a jaki to się okaże po sezonie - komentował Marcin Sekula.

Potem żużlowa rodzina udała się na kolejny speedway bal karnawałowy, na którym przybyłym gościom zostały zaprezentowane sylwetki wszystkich zawodników Kolejarza Opole. Było także łączenie z Adelajdą, podczas którego prezes Jerzy Drozd przekazał pozdrowienia Robertowi Księżakowi, a ten życzył wszystkim uczestnikom balu udanej zabawy.

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
autor:

(imię)
Treść:

(maksymalnie 400 znaków)
Szukamy współpracowników!
Znasz się na sporcie?
Chcesz zostać dziennikarzem?
Zgłoś się do nas!
Oferujemy akredytacje.

Zapraszamy!

redakcja@sportopolski.pl


SportOpolski na

TWOJA WIZYTÓWKA


www.smsopole.sportopolski.pl


www.startopole.sportopolski.pl

© 2008 sportopolski.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: infoexpert - ixcms ™