Start > Żużel > V Gala dla Oli Myśliwiec i Kowalczyka
Sportingbet.pl
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Żużel: V Gala dla Oli Myśliwiec i Kowalczyka
2009-01-10 23:00 Jan Piotrowski i Łukasz Jażdżewski

Niespodziewanym zwycięstwem Mateusza Kowalczyka zakończyła się V Opolska Gala Żużlowa na Lodzie. Tym razem czołowi polski żużlowcy ścigali się dla Oli Myśliwiec, chorej na mukowiscydozę. Wcześniej na tafli pokazali się rajdowcy samochodowi i motocykliści z Hawi Racing Team.

Już w pierwszym biegu zawodów Kowalczyk zostawił za sobą Adriana Miedzińskiego, Adama Czechowicza i Młodzieżowego Mistrza Polski Juniorów Macieja Janowskiego i tym samym potwierdził swoją klasę. W drugim biegu zawodów na tor wyjechał drugi z zawodników Kolejarza Marcin Sekula. Opolski zawodnik nie zaczął zbyt szczęśliwie swojego występu. Doprowadził bowiem do kolizji z Mariuszem Puszakowskim, w wyniku czego ten drugi zakończył swój udział w turnieju.

Do małej niespodzianki doszło w biegu szóstym, kiedy to Kowalczyk – późniejszy triumfator, pokonał Sławomira Drabika. Ta sztuka udała się mu również w dziewiątej gonitwie, gdzie wyprzedził Piotra Świderskiego i Tomasza Bajerskiego.

Po regulaminowych dwunastu biegach do finału bezpośrednio, z największa ilością punktów awansowali Adrian Miedziński i Mateusz Kowalczyk. W barażach o finał zmierzyli się natomiast Drabik, Mirosław Kowalik, Sekula i Świderski. Po zaciętej walce wygrał Kowalik. Drugi na mecie zameldował się Świderski, co oznaczało, że zabraknie w finale najbardziej doświadczonego w kraju żużlowca w tego typu imprezach – Sławomira Drabika. Marcin Sekula był ostatni i z dorobkiem sześciu punktów zakończył zawody na miejscu szóstym.

Finał to kolejny popis w wykonaniu Kowalczyka, u którego widać doświadczenie w startach w minispeedwayu. Jego zwycięstwo było bezapelacyjnie. Za nim uplasowali się kolejno Świderski, Kowalik i Miedziński.

W obsadzie zawodów doszło do kilku zmian, chorego Adama Skórnickiego zastąpił wspominany wcześniej Janowski, a za Lewisa Bridgera Cezary Romańczuk z Włókniarza Częstochowa. Jego brat Damian wystąpił jako rezerwowy i w trzech biegach zastępował Puszakowskiego.

Po turnieju powiedzieli:

Mateusz Kowalczyk (KSM Krosno): Dziękuje za zaproszenie od organizatorów. Wrażenia super. Jeżeli wszystko idzie sprawnie to jest dobrze. Przednia zabawa, dobrze że publiczność dopisała. Myślę, że procentuje doświadczenie jazdy na lodzie. Z zawodów na zawody jest co raz lepiej.

Piotr Świderski (Unia Tarnów): Było ciężko, wiatr i śnieg wiał w oczy. Ale liczyła się zabawa i szczytny cel dla małej Oli. Najważniejsze jest to, aby nie ślizgać się tylko uzyskać dobrą prędkość. Cieszę się bardzo, że mogłem wziąć udział w imprezie.

Mirosław Kowalik (Start Gniezno): W zeszłym roku byłem trzeci, teraz ponownie staję na najniższym stopniu podium. Bardzo cieszę się z tego faktu, ponieważ nie jestem czynnym zawodnikiem. Ręce nie wytrzymywały. Wydaje mi się, że gdybym normalnie przygotowywał się do sezonu to nie zabrakłoby mi sił i mógłbym powalczyć nawet o zwycięstwo. Miałem szczęście i udało się zająć trzecie miejsce. Spędziłem prawie dwadzieścia lat na motocyklu więc tego się nie zapomina. To jest jak jazda na rowerze, pewne odruchy i zachowania zostają.

Adrian Miedziński (Unibax Toruń): Mój występ tutaj był przede wszystkim zabawą. Bardziej zależy mi na dobrych wynikach na torze. Dziś liczył się szczytny cel. Po to przyjeżdżamy. W finale z Mirkiem spóźniliśmy start i później nie udało się już odrobić strat. Coraz więcej jest tego typu imprez w kraju i coraz więcej zawodników prezentuje w nich wysoki poziom, rośnie nam więc konkurencja.

Marcin Sekula (Kolejarz Opole): Było całkiem nieźle, z biegu na bieg co raz lepiej. Raz udało mi się wygrać, z czego się bardzo cieszę. Dotarłem do półfinału, ale później czegoś zabrakło, by awansować dalej. Zabawa była przednia. Jeśli dostanę w przyszłym roku zaproszenie to z wielką chęcią pojadę. Pozdrawiam kibiców oraz organizatorów.

Maciej Janowski (WTS Wrocław): Były to dla mnie pierwsze zawody na lodzie, nigdy nie miałem okazji jeździć w takiej imprezie. Dodatkowo jeździłem na pożyczonym motorze. Jednak była to fajna zabawa. Trzeba jeszcze potrenować i może w przyszłości uda się na równi pościgać z chłopakami, którzy mają w tym większe doświadczenie.

Klasyfikacja końcowa:
1. Mateusz Kowalczyk (KSM Krosno) - 11+1 miejsce w finale (3,3,3,2)
2. Piotr Świderski (Unia Tarnów) - 8+2 miejsce w finale (3,1,1,3)
3. Mirosław Kowalik - 9+3 miejsce w finale (2,3,2,2)
4. Adrian Miedziński (Unibax Toruń) - 11+4 miejsce w finale (2,3,3,3)
5. Sławomir Drabik - 10+3 miejsce w barażu (3,2,2,3)
6. Marcin Sekula (Kolejarz Opole) - 6+4 miejsce w barażu (1,1,3,1)
7. Tomasz Bajerski - 5 (1,2,0,2)
8. Adam Czechowicz (Kolejarz Opole) - 5 (1,2,2,0)
9. Cezary Romańczuk (Włókniarz Częstochowa) - 3 (2,0,1,0)
10. Maciej Janowski (Atlas Wrocław) - 2 (d,0,1,1)
11. Damian Romańczuk - 2 (1,0,1)
12. Sebastian Ułamek (Unia Tarnów) - 0 (0,0,0,0)
13. Mariusz Puszakowski (Start Gniezno) - 0 (u,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Kowalczyk, Miedziński, Czechowicz, Janowski (d)
2. Świderski, Romańczuk, Sekula, Puszakowski (u)
3. Drabik, Kowalik, Bajerski, Ułamek
4. Miedziński, Bajerski, Sekula, Ułamek
5. Kowalik, Czechowicz, D. Romańczuk, C. Romańczuk
6. Kowalczyk, Drabik, Świderski, Janowski
7. Miedziński, Czechowicz, C. Romańczuk, Ułamek
8. Sekula, Kowalik, Janowski, D. Romańczuk
9. Kowalczyk, Drabik, Świderski, Bajerski
10. Miedziński, Kowalczyk, D. Romańczuk, Ułamek
11. Drabik, Kowalik, Janowski, C. Romańczuk
12. Świderski, Bajerski, Sekula, Czechowicz

Bieg barażowy:
13. Kowalik, Świderski, Drabik, Sekula

Finał:
14. Kowalczyk, Świderski, Kowalik, Miedziński

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
autor:

(imię)
Treść:

(maksymalnie 400 znaków)
Szukamy współpracowników!
Znasz się na sporcie?
Chcesz zostać dziennikarzem?
Zgłoś się do nas!
Oferujemy akredytacje.

Zapraszamy!

redakcja@sportopolski.pl


SportOpolski na

TWOJA WIZYTÓWKA


www.smsopole.sportopolski.pl


www.startopole.sportopolski.pl

© 2008 sportopolski.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: infoexpert - ixcms ™