Start > Żużel > Opolska Gala Żużlowa na Lodzie jedzie dla Oli z Opola
Sportingbet.pl
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Żużel: Opolska Gala Żużlowa na Lodzie jedzie dla Oli z Opola
2008-11-24 08:00 Adam Skwira

Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM przystąpiło do zorganizowania jubileuszowej V Opolskiej Gali Żużlowej na Lodzie – imprezy charytatywnej, mającą na celu pomóc w rehabilitacji dzieciom pokrzywdzonym przez los, którą wymyślili wspólnie Andrzej Hawryluk i Piotr Żyto.

W dotychczasowej akcjach udało się wspomóc leczenie Pawełka Wykroty, Oskara Langnera, Maćka Deca, Kamilki Chamielec i Oli Tokarczuk. Ponadto, jako wyraz wspólnej solidarności, została udzielona pomoc Rafałowi Wilkowi, który doznał ciężkiej kontuzji w wypadku na torze żużlowym,. Wszystkie wcześniejsze przedsięwzięcia były wspierane aktywnie przez władze samorządowe województwa opolskiego, miasta Opola oraz wielu sponsorów. Stowarzyszenie "HAWI RACING TEAM" jest kontynuatorem akcji rozpoczętej w 2005 roku przez firmę P.P.W. "HAWI".

Najbliższy turniej odbędzie się w dniu 10 stycznia 2009 r. (sobota) w hali "Toropol" przy ul. Barlickiego w Opolu (początek: godz. 18:00). Planowany jest występ czołowych polskich żużlowców, specjalizujących się w ściganiu się po tafli lodowej. Zmagania żużlowców zostaną poprzedzone dodatkowymi atrakcjami, m.in. pokazem hokeja w wykonaniu młodych opolskich sportowców z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "ORLIK", wyścigami motocykli crossowych, gokartów i samochodów rajdowych.

Sportowcy występujący w V Opolskiej Gali Żużlowej na Lodzie nie pobierają honorariów, osoby funkcyjne pracują społecznie, zaś cały dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie kolejnemu potrzebującemu pomocy choremu dziecku, z przeznaczeniem na jego leczenie i rehabilitację. Tym razem pomoc otrzyma trzyletnia Ola Myśliwiec z Opola, cierpiąca na mukowiscydozę, nieuleczalną chorobę. Jej życie zależy od przyjmowania bardzo drogich leków.

Opolska Gala Żużlowa na Lodzie jest formą zawodów sportowych i wspaniałej zabawy, a zarazem drobną "cegiełką", która ma przynieść radość i uśmiech oraz dać nadzieję na lepszą przyszłość małemu choremu dziecku.

Piotr Kumiec Opole, 21.11.2008

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
autor:

(imię)
Treść:

(maksymalnie 400 znaków)
Szukamy współpracowników!
Znasz się na sporcie?
Chcesz zostać dziennikarzem?
Zgłoś się do nas!
Oferujemy akredytacje.

Zapraszamy!

redakcja@sportopolski.pl


SportOpolski na

TWOJA WIZYTÓWKA


www.smsopole.sportopolski.pl


www.startopole.sportopolski.pl

© 2008 sportopolski.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: infoexpert - ixcms ™