Start > Piłka nożna > Nie tak miało być, Polska – Holandia 1-2
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Piłka nożna: Nie tak miało być, Polska – Holandia 1-2
2016-06-07 15:00 Redakcja
Nie tak to miało być. Bez wątpienia tymi słowami można podsumować środowy mecz pomiędzy reprezentacją Polski oraz reprezentacją Holandii. Jednak mimo przegranej 1:2 mecz ten w momentach mógł się podobać, a konsekwencje przegranej i wnioski płynące z niej mogą być bardzo dobre w kontekście zbliżającego się turnieju Euro 2016.

Przed meczem ciężko było jednoznacznie wskazać faworyta tej towarzyskiej potyczki. Patrząc na ranking Fifa, czy też znając się po prostu choćby w stopniu podstawowym na rozgrywkach piłkarskich faworytem powinna być ekipa pomarańczowych. Tym bardziej, że goście z Holandii na ubiegłym mistrzostwach świata zaszli przecież bardzo daleko. Jednak rzeczywistość, w której przyszło zmierzyć się obu ekipom jest niezmiernie brutalna dla graczy z Holandii. Otóż, są oni jedną z drużyn z światowej czołówki, która nie zdołała awansować na Mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane już za parę dni we Francji. Polska reprezentacja natomiast przebojem wdarła się pod kierownictwem trenera Nawałki na francuski turniej.

Zważając na aktualną sytuacje obu ekip spotkanie, mimo iż towarzyskie zapowiadało się bardzo emocjonująco. Pierwsza połowa to wymiana ciosów, jednak skuteczniejszymi okazali się zawodnicy z Holandii. Ich lepsza postawa w pierwszej połowie została nagrodzona golem zdobytym w 33 minucie. Niestety w pierwszej połowie Polacy nie byli w stanie już skutecznie zagrozić bramce holenderskiej.

Najwyżej notowana w rankingu Fifa drużyna, które nie zakwalifikowała się na turniej Euro 2016 wyszła na drugą połowę ze spokojne i jednobramkowym prowadzeniem. Ten spokój nie był dla nich owocny, gdyż Polacy początek drugiej połowy mogą zaliczyć do lepszego okresu gry. Ta bardziej zdecydowana postawa na boisku przyniosła w 60 minucie wyrównującego gola. Bramka zdobyta przez Jędrzejczyka dała nadzieje tysiącem kibiców na stadionie i przed telewizorami na ostateczne zwycięstwo. Również w tym momencie najlepsze aplikacje do zakładów na żywo, zdecydowanie podbiły kurs i szanse polaków na ostateczne zwycięstwo. Z tego dobrego stanu rzeczy i nadziei płynącej z wyrównującego gola Polacy nie cieszyli się zbyt długo, gdyż już 16 minut później Wijnaldum zdobył drugą i jak się okazało ostatnią bramkę tego meczu. Polska przegrała z Holandią w nie najlepszym stylu 1-2.

Warto zadać sobie pytanie, czy ta porażka może mieć jakieś pozytywne skutki. Otóż mimo wszystko wydaje się, że ta porażka może wnieść więcej dobrego niż złego. Odpowiedzią na pytanie dlaczego, wydaje się być fakt, iż polskiej reprezentacji przyda się kubeł zimnej wody przed pierwszymi meczami Euro 2016, których stawka będzie za każdym razem bardzo wysoka. Na turnieju nie ma miejsca na błędy, a tych Polacy nie ustrzegli się w środowym meczu.