Start > Piłka nożna > AZS Częstochowa - Unia Opole 3:4 (3:3)
Piłka nożna: AZS Częstochowa - Unia Opole 3:4 (3:3)

FUTSAL KOBIET. 03.01.09 r. (sobota) godz. 12:00 Częstochowa

AZS Częstochowa - Unia Opole 3:4 (3:3)

bramki dla Unii: A. Nartowska i E. Szywalska 3.

Skład: Grzelińska - A. i K. Nartowskie, Zylla, Ficek, Szywalska, Maibach, Gaj.

Z bardzo trudnego terenu udało się piłkarkom Unii Opole wywieźć cenne 3 punkty, a oba zespoły walczyły do samego końca o zwycięstwo.

Już w 3 min. AZS objął prowadzenie, 2 minuty później E. Szywalska doprowadziła do wyrównania, ale za chwile opolanki ponownie straciły bramkę.

Odpowiedź Unii była szybka - w postaci gola A. Nartowskiej.

Przy stanie 2:2, pechowo interweniowała M.Grzelińska. AZS wyszedł na prowadzenie.

W szybkiej odpowiedzi, Ficek wyłożyła piłkę Ewie Szywalskiej, która mogła cieszyć się ze swojej kolejnej bramki.

W drugiej połowie na 4:3 podwyższa ponownie Szywalska - najlepsza strzelczyni Unii, wykorzystując błąd w obronie drużyny z Częstochowy. Pozostałe minuty meczu, to bardzo uważna gra opolanek, szczególnie w obronie, dobre interwencje na bramce M. Grzelińskiej i cenne wskazówki trenera. To było kluczem do sukcesu.

W drużynie AZS-u dobry mecz rozegrała bramkarka, która wiele razy ratowała swój zespół z opresji.